У ТДМУ відбулися вибори голови Асоціації студентів Польщі

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 11 жовтня 2017 року відбулися вибори керівного кладу Асоціації студентів Польщі. Представники польської спільноти, які здобувають вищу медичну освіту в Тернополі, обирали на новий навчальний рік президента і віце-президента асоціації, а також уповноваженого від стоматологічного факультету.

На початку засідання президент польської асоціації, який виконував свої обов’язки упродовж минулого навчального року, Хуберт Мікоша підбив підсумки своєї діяльності, висловив подяку студентам, які були найбільш зацікавленими в житті громади та брали участь у подіях АСП.

Згодом кандидати на наступний термін представили себе і свої програми. За результатами голосування більшість голосів отримав Хуберт Мікоша. Відповідно він вдруге був обраний президентом асоціації студентів Польщі. Бартош Внєнк став віце-президентом, а Кароль Свьонтек – головою польської громади стоматологічного факультету.

Після цього Хуберт представив свій робочий план на майбутній рік. Він створив 3 комітети, зокрема комітет спортивних заходів, благодійний комітет та комітет національних заходів.

«Я сподіваюся, що нові комітети будуть впливати на активну участь нашої громади в житті ТДМУ, а також орієнтуватимуться на допомогу в інтеграції нашої громади», – сказав на завершення Хуберт.

Wybory do Samorządu społeczności polskiej na Uniwersycie medycznym w Tanopolu

11.10.2017 odbyło się głosowanie do samorządu społeczności polskiej na Uniwersytecie Medycznym w Tarnopolu, w skład którego wchodzą 3 funkcje: przedstawiciela (prezydenta) kierunku lekarskiego, zastępcy oraz przedstawiciela stomatologii.

Na początku przedstawiciel społeczności polskiej Hubert Mikosza, podsumował poprzedni rok akademicki, pogratulował osobom najbardziej zaangażowanym w życie Uniwersytetu, jak również poinformował o nadchodzących wydarzeniach.

Z pośród 5 kandydatów, decyzją większości głosów kadencja Huberta Mikoszy (3 rok, 39 grupa) została przedłużona, na funkcję zastępcy został powołany Bartosz Wnęk (2 rok, 41 grupa), a na funkcję przedstawiciela stomatologii – Karol Świątek (2 rok, 10 grupa).

Następnie Hubert Mikosza przedstawił plan na najbliższy rok, informując o organizacji 3 komitetów:

• Organizacja wydarzeń sportowych
  • Organizacja akcji charytatywnych
  • Organizacja imprez narodowych

Powiedział również: Mam nadzieję, że komitety wpłyną na jeszcze bardziej aktywne uczestnictwo naszej społeczności w życiu uniwersytetu, jak również pomogą w integracji studenckiej.