Меню Закрити

Хор ТДМУ і театральна студія «Арт-драма» представили нову програму колядок і щедрівок

Без дзвінкої коляди і щирого щедрування хористів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського важко уявити Різдвяні свята у ТДМУ. Щороку творчий осередок викладачів і студентів готує нову програму, аби донести до всіх радісну звістку про народження Христа. Розпочали свої віншування учасники хору і представники театральної студії «Арт-драма» 16 січня 2018 року. Їх радо зустрічали у кожному корпусі ТДМУ, Тернопільській обласній державній адміністрації, лікувальних закладах міста та хоспісі.

Ректор університету, професор Михайло Корда зазначив, що хоровий колектив вишу став візитною карткою і його колядок з нетерпінням очікують у різних установах міського та обласного значення. Він наголосив на тому, що сьогодні дуже важливо на власному прикладі і за допомогою активної діяльності пропагувати українську культуру, її пісенну спадщину. «Є такий вислів, що майбутнє має лише той народ, який плекає свою мову і культуру. Сьогодні ви гідно виконуєте ці важливі завдання. Зі свого боку гарантую всіляку підтримку, аби хоровий колектив і театральна студія мали всі умови для подальшого розвитку, реалізації творчих задумів і планів», – додав Михайло Михайлович.

Слова подяки хористи і представники театральної студії «Арт-драма» отримали від голови профкому ТДМУ Петра Лихацького, який побажав усім спокійних і щасливих свят.

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського разом з підготовкою висококваліфікованих фахівців медичної галузі виховують майбутніх патріотів України з щирим серцем і милосердним ставленням до тих, хто потребує опіки та допомоги. Особливо зворушливим було щедрування представників ТДМУ 18 січня цього року в Тернопільській обласній лікарні «Хоспіс». Усі композиції викладачі і студенти виконали з особливим трепетом.

Керівник закладу Андрій Паламарчук висловив щиру подяку представникам медичного університету. Він наголосив на тому, що подібні візити є надзвичайно потрібними як персоналу, так і пацієнтам. Останнім це допомагає отримати незабутні хвилини радості, а працівникам – натхнення для подальшого виконання своєї нелегкої місії.

Напередодні Водохреща хористи і актори ТДМУ завітали і в Тернопільську обласну державну адміністрацію, де створили своїм виступом святковий настрій.

«Приємно бачити, що викладачі і майбутні лікарі не тільки плідно працюють у напрямку розвитку нашої медицини, а й примножують наші традиції. Ви сьогодні зробили наш день, а саме створили святковий настрій на кілька тижнів вперед. Зичу вам миру, злагоди, добробуту та всіх гараздів», – побажав голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Лікар-інтерн другого року навчання і художній керівник хору ТДМУ Тарас Бідованець зазначив, що упродовж трьох років практики колядування у співочого колективу нашого університету сформувався свій репертуар. «Наприклад, «Народився Бог на санях» і «Щедрик» постійно просять включити в програму викладачі і студенти. Це улюблені колядки і щедрівки, які очікують почути у нашому виконанні. Цього року ми маємо дві нові щедрівки «Пречиста діва», «Вітальна». Щодо нових композицій, то обираємо ту, яка сподобалася. Спершу всі учасники хору слухають пісню і висловлюють свою думку. Здебільшого у нас всі рішення приймаються колективно», – додав Тарас.

Як розповіла студентка третього курсу Єлизавета Баран, сьогодні хор налічує 35 осіб. За її словами, у вересні минулого календарного року прийшло багато нових учасників, особливо студентів першого і другого курсів. «Досі є потреба в чоловічих голосах, особливо тенорах. Ми би дуже хотіли, аби чоловіча частина нашого хору зростала у кількості. Щодо найближчих планів, то плануємо виступити на фестивалі колядок, який відбудеться наступного тижня у Палаці культури «Березіль», – додала Єлизавета.

Студентка шостого курсу медичного факультету Тетяна Клопотюк є учасницею театральної студії нашого університету «Арт-драма». Їй не вперше у вертепі доводиться грати роль Смерті. Її цей образ не лякає, оскільки в студії вона має можливість реалізовувати свій творчий талант по-різному.

«Я в театральному гуртку від першого дня його заснування. З шестикурсників і першопрохідців «Арт-драми» є ще Юрій Петришин. Нам дуже подобається реалізовувати свої акторські здібності. Вперше вертепне дійство ми представили в університеті два роки тому. Сьогодні нашим керівником є акторка драматичного театру Христина Гуменюк, яка робить для нас чудові постановки і вміє нас спрямувати у правильне русло. Цього року ми зробили спільну з хором Різдвяну програму. За відгуками друзів і знайомих, вона вийшла вдалою і цікавою. Сценарій вертепу нам склала Христина Євгеніна. Вона його оптимізувала, щоб у ньому була відображена суть вертепу і вистачило часу для колядок і щедрівок», – поділилася враженнями Тетяна Клопотюк.

Після колядування хористи приступають до підготовки програми з нагоди чергової річниці з дня народження Тараса Шевченка, а учасники студії «Арт-драми» до постановки нової вистави.

Доброю традицією стало те, що кошти, які наш творчий колектив отримав під час колядування, ідуть на доброчинність. Минулого року наші хористи придбали необхідні речі, обладнання, засоби лікарського призначення для потреб Тернопільської обласної лікарні «Хоспіс» та гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні. (Детальніше тут: https://www.tdmu.edu.ua/2017/03/13/hor-tdmu-prodovzhyv-svoyu-blagodijnu-misiyu/, https://www.tdmu.edu.ua/2017/02/24/horysty-tdmu-peredaly-blagodijnu-dopomogu-ternopilskomu-hospisu/).

Цього року усі зібрані кошти також будуть використані для благодійних цілей. Як зазначив Тарас Бідованець, сьогодні учасники хору і театральної студії вивчають потреби і запити того чи іншого лікувального закладу і спрямують гроші туди, де вони будуть найнеобхідніші.

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1459433154178810

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.