Меню Закрити

ТДМУ посів перше місце серед медичних вишів України у рейтингу Webometrics ranking of world’s universities

У січні 2018 року було опубліковано нову версію Вебометричного рейтингу університетів світу (Webometrics ranking of world’s universities), в якому оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вишів в Інтернет-просторі. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського посів перше місце серед медичних ВНЗ і 21 місце серед 327 українських закладів вищої освіти. (http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20).

Головною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу.

Для того, щоб досягти цієї мети, публікація рейтингів є одним з найбільш потужних і ефективних інструментів для запуску і консолідації процесів зміни в наукових колах, підвищення прихильності науковців і створення вкрай необхідних у ХХІ сторіччі довгострокових стратегій. За Web-показниками оцінюють діяльність університетів, з урахуванням його заходів та їх актуальності і впливу. Web-присутність повинна бути надійним дзеркалом університету.

Рейтинг кожного університету визначають за такими параметрами:

Presence (присутність) – кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google.

Visibility (or Impact) (вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету (external inlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referring domains). На думку авторів, кількість таких лінків свідчить про видимість університету і важливість опублікованих матеріалів (велика частина таких лінків служить подібно до цитування в бібліографії).

Transparency (or Openness) (прозорість) відображає кількість цитувань наукових публікацій перших 10 найбільш цитованих авторів з університету (при цьому дані абсолютного лідера не враховуються для підвищення об’єктивності) за даними Google Scholar.

Excellence (or Scholar) (висока якість) – наукові статті, які опубліковані авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group.

Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.