ТДМУ отримав грант від Посольства Чеської Республіки в Україні

Науковці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського виграли грант, який був оголошений Посольством Чеської Республіки в Україні з метою реалізації проекту «Розробка ранніх підходів фізичної реабілітації у хворих з ускладненими переломами верхніх та нижніх кінцівок». Його впровадження передбачає закупівлю фізіотерапевтичної апаратури, яка буде використовуватися у навчальному процесі кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, а також для надання допомоги пацієнтам, котрі потребують відновного лікування. Оволодівши новими методами реабілітації з застосуванням сучасних приладів, студенти матимуть змогу використовувати набуті знання та практичні навички після завершення навчання уже безпосередньо на своїх робочих місцях – у лікарнях та реабілітаційних центрах.

28 лютого 2018 року в Посольстві Чеської Республіки в Україні Надзвичайним і Повноважним послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою та ректором Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Михайлом Кордою підписано угоду про реалізацію вищезгаданого проекту.

Проект стосується ранньої реабілітації. Його реалізація передбачає проведення пасивної та активної розробки суглобів у пацієнтів після травми за індивідуальною програмою (програма включатиме фізичну реабілітацію з комплексом вправ, масажі, фізіотерапевтичні процедури і механотерапію) для якісного покращення ранньої реабілітації складних переломів нижніх кінцівок (колінних, кульшових, гомілково-ступневих суглобів) та верхніх кінцівок (плечових, ліктьових, променево-зап’ястних суглобів).

Завдяки раніше підписаній угоді про співпрацю між ТДМУ та обласною фізіотерапевтичною лікарнею реабілітації у Більче-Золотому до проекту будуть залучені фахівці цього закладу для проведення спільно з викладачами кафедри виробничої практики, де студенти матимуть можливість освоювати теоретичні знання і вдосконалювати практичні навички.

Значна увага під час реалізації проекту також буде присвячена тому, щоб викладачі кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання ТДМУ оволоділи новими методами лікування в реабілітаційних умовах під час тренінгів та поділилися власним досвідом. Для цього в рамках реалізації грантової програми планується проведення міжнародної конференції для спеціалістів фізичної, медичної, психологічної, соціальної реабілітації, на якій фахівці-реабілітологи, а також магістри й студенти університету зможуть розширити свої теоретичні знання та практичні навички, щоб бути обізнаними з новітніми підходами і методиками в галузі реабілітології.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.