Меню Закрити

Науковець ТДМУ взяв участь у освітній програмі в Чехії

Доцент кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Володимир Городецький нещодавно взяв участь в освітній програмі «Система внутрішнього оцінювання якості освітньої діяльності», яка відбулася у Брно (Чеська республіка).

Адміністративний корпус Університету імені Томаша Гарика Масарика (м. Брно, Чеська Республіка).
Учасники освітньої програми коло корпусу педагогічного університету.
Зустріч учасників освітньої програми з деканом педагогічного факультету проф. Їржі Нємцем та працівниками факультету.

Ця зустріч є другим етапом проекту «Прогресивне управління університетом». У рамках вищезгаданої програми відбулося навчання представників українських закладів вищої освіти, яке здійснювалося у Чеському університеті імені Томаша Гарика Масарика (м. Брно) за сприяння Cпілки ректорів вищих навчальних закладів України, American Councils for International Education та за підтримки Чеської агенції розвитку.

Головна мета проекту полягала у сприянні подальшого розвитку вищої освіти в Україні. У навчанні були задіяні 25 учасників з різних університетів України – Луцького національного технічного університету, Сумського державного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Донецького національного технічного університету, Херсонського державного університету, Донбаського державного педагогічного університету (м. Слов’янськ), Луганського національного університету імені Т.Шевченка, Переяслав-Хмельницького державного університет імені Г.Сковороди, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Київського національного університету імені Т.Шевченка, Кам’янець-Подільського національного університету імені І.Огієнка, Донецького національного університету імені В.Стуса (м. Вінниця), Львівського національного університету імені І.Франка, Запорізького національного університету, Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, Харківського національного університету міського господарства імені О.Бекетова, Одеського національного університету імені I.Мечникова, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, Тернопільського державний медичного університету імені І.Горбачевського, Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету.

Учасники проекту мали нагоду ознайомитися з методикою організації надання централізованих послуг у галузі управління та оцінювання академічної якості, новими віяннями в освіті у контексті привабливості спеціальностей, акредитації програм, проектів, професійної практики студентів, працевлаштування на ринку праці, новими технологіями в навчанні, науці, досвідом залучення студентів до управління факультетом та університетом, сучасні заходи проти плагіату, методикою оцінювання результатів навчання студентів тощо.

У рамках проекту відбулися зустрічі учасників з деканом педагогічного факультету Університету Масарика Їржі Нємцем, заступником декана Сімоною Коричанковою, завідувачем кафедри соціальної педагогіки Ленкою Ґуловою, директором відділу з питань якості Петром Черніковським, представником кабінету інформаційних студій та бібліотекарства Міхалом Черни, представницею студентського сенату Маркетою Седлаковою та ін.

«Презентація факультету» . Декан педагогічного факультету проф. Їржі Нємц.

«Централізовані послуги в області управління та оцінювання академічної якості». Петр Черніковски, директор Відділу з питань якості освіти.
«Творча та наукова діяльність» . Док. Петр Кнехт.
«Підтримка зовнішніх відносин». Док. Сімона Коричанкова.

Особливо цікавою для учасників проекту стала екскурсія до Центральноєвропейського технологічного інституту (СЕІТЕС) – провідного наукового центру інтеграційних досліджень у Чехії у галузі медицини та біології, де з 59 дослідницьких груп 36 представлені Університетом Масарика.

Учасники програми в центральному фойє Центральноєвропейського технологічного інституту CEITEC.
У лабораторії CEITEC. Сучасний елекронний мікроскоп.
У лабораторії CEITEC. Інтерпритація результатів елекронної мікроскопії.
У лабораторії CEITEC. Сектор дослідження рослин.
У лабораторії CEITEC. Сектор дослідження білкових речовин.

Ще одним важливим моментом поїздки була зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом України у Чеській Республіці Євгеном Перебийносом. Він привітав учасників проекту і наголосив на необхідності запровадження європейських стандартів в Україні, зокрема у галузі вищої освіти.

Зустріч учасників програми з надзвичайним і повноважним послом України у Чеській Республіці Євгеном Перебийносом.

Також вдалося конструктивно поспілкуватися з заступником декана медичного факультету професором Ярославом Штербою, який висловив зацікавленість та готовність до співпраці в рамках виконання проектів між університетами, здійснення стажувань та обміну студентів і працівників.

Зустріч з заступником декана медичного факультету, проф. Ярославом Штербою у відділенні дитячої онкології  в Центральній дитячій лікарні м. Брно.

Висловлюю щиру подяку за можливість участі у цій програмі адміністрації нашого університету, а також приймаючій стороні – керівнику проекту – завідувачу кафедри соціальної педагогіки Ленці Ґуловій з університету імені Томаша Гарика Масарика (м. Брно, Чеська Республіка).

Вручення сертифікату керівником проекту завідувачем кафедри соціальної педагогіки Ленкою Ґуловою.