Меню Закрити

Науковець ТДМУ взяла участь у Європейських кардіологічних конгресах: Acute Cardiovascular Care Congress (Мілан) та European Heart Rhythm Congress (Барселона)

У березні 2018 року Європейське кардіологічне товариство організувало два масштабних щорічних кардіологічних конгреси – з невідкладної кардіології (Acute Cardiovascular Care Congress 2018) (3-5.03) у Мілані та аритмології (European Heart Rhythm Congress) (18-20.03) у Барселоні, у яких взяла участь доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТДМУ Липовецька С.Й.

 

European Heart Rhythm Congress – Барселона.

У Барселоні презентували оновлені рекомендації щодо ведення хворих зі синкопальними станами. Основний акцент був зроблений на вчасній стратифікації ризику пацієнтів, обов’язковому скринінговому обстеженню з проведенням масажу каротидного синуса під ЕКГ і АТ моніторингом у пацієнтів після 40 років для виявлення прихованих рефлекторних синкопів. А також впровадження відео-моніторигу за спонтанними подіями для верифікації синкопальних станів і більш часте застосування петльових реєстраторів для тривалого ЕКГ моніторингу.

Сучасні моделі засобів для тривалого ЕКГ моніторингу.

Переносний кардіо-вертер дефібрилятор.

У рамках конгресу відбулося кілька майстер-класів з імплантації петльових реєстраторів, кардіовертирів-дефібриляторів, катетерної абляції тощо. Цікавими були «живі» сесії з трансляцію інтервенційних втручань з провідних клінік Європи.

«Жива»сесія із трансляцію інтервенційних втручань з Лейпцигу.

З метою швидкої ідентифікації випадків раптової серцевої смерті і проведення ранньої серцево-легеневої реанімації продемонстровано пілотний проект Німеччини (Мюнхен), який передбачає широкомасштабне навчання населення з застосуванням дронів з автоматичними зовнішніми дефібриляторами, що цілодобово літають містом і за сигналом у межах кількох хвилин прибувають на місце події, де надається невідкладна допомога.

Новітня система із застосуванням дронів.

Традиційно під час подібних заходів передбачені лекції провідних науковців світу. Цього разу велике зацікавлення викликала лекція J. Brugada Terradellas з Барселони, який у 1992 вперше у світі разом з братом описали однойменний синдром Бругада.

Професор  J. Brugada Terradellas.

У рамках Acute Cardiovascular Care Congress у Мілані розглядались ключові питання невідкладної кардіології, а саме нові можливості тромболізису при гострому коронарному синдромі, інтервенційні реперфузійні моделі, неінвазивні та інвазивні гемодинамічні засоби підтримки, нові напрямки серцево-легеневої реанімації, нові пероральні антикоагулянти при гострому коронарному синдромі, контрверсійні питання у лікуванні гострої серцевої недостатності тощо.

Було проведено школи молодих кардіологів з екстракорпоральної мембранної оксигенації, нирково-замісної терапії та імплантації кардіовертерів дефібриляторів.

Майстер-клас з катетерної абляції.

Також відбулася презентація освітнього порталу Baxter, що дає можливість здобути практичні навички налаштування системи Prismaflex – новітньої технології пролонгованої корекції гомеостазу та детоксикації. Суть його полягає в тому, що в онлайн-режимі підбираються індивідуальні програми  нирково-замісної  терапії залежно від конкретної клінічної ситуації і показників гомеостазу симулятора, що часто можуть змінюватися в процесі різних терапевтичних сеансів. Існують різні рівні програми, а саме для початківців, середнього та експертного рівнів.  Важливим компонентом цієї клінічної віртуальної програми є можливість освоїти навички підбору антикоагулянтної терапії і контроль за станом гемостазу у критичних віртуальних пацієнтів. Під час симуляцій з’являться тестові завдання з необхідністю вибору правильної відповіді для подальшого продовження навчання. Портал обладнаний серією підручників, відеоматеріалів та великої бази посилань щодо екстракорпоральних методів терапії у невідкладній медицині. Доступ до освітнього порталу: https://portal.baxter.semcon.com

Постер Липовецької С.Й.

Під час конгресу було презентовано постерну доповідь «Successful short term treatment with rivaroxaban in addition to dual antiplatelet therapy in a  patient with recurrent STEMI and left ventricular thrombus». (фото 8)