Меню Закрити

Студенти ТДМУ організували акцію з нагоди Дня зупинки кровотеч

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, які є активними членами Тернопільського молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації, 31 березня 2018 року з нагоди Дня зупинки кровотеч (National Stop the Bleed Day) організували в ТРЦ «Подоляни» просвітницьку акцію з елементами відпрацювання практичних навичок. Упродовж останніх трьох років для тренінгових центрів світу стало традицією у цей день наголошувати на важливості володіти вміннями зупиняти кровотечу. Як правило, інструктори з першої допомоги, парамедики, пожежники, військові та інші проводять безкоштовні тренінги для населення.

Команда інструкторів молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації у співпраці з громадською організацією «Білі Берети» організували показові майстер-класи з методів тимчасової зупинки кровотеч.

Усі зацікавлені мали можливість дізнатись про алгоритм дій від моменту знаходження пораненого до передачі його медикам, вміти оцінити безпеку на місці події та захисту від інфекцій, що передаються з кров’ю, розрізнити кровотечі та визначати критичні. Також бажаючі мали змогу навчитися зупиняти кровотечі шляхом накладання турнікету, тампонування рани, накладання пов’язок на рани.

Практичні навички можна було відпрацювати на сучасних манекенах. Молодіжний осередок Всеукраїнської ради реанімації висловлює подяку усім, хто долучився до акції, а також окрему подяку Тернопільському державному медичному університету, центру симуляційного навчання ТДМУ «TESIMED» та нашим партнерам – компанії джгут-турнікет «СПАС».