Про рідний ТДМУ – з натхненням

У читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського минулого тижня відбулася презентація збірки «Мій університет – моє натхнення». Під її обкладинкою зібрані  вірші, написані студентами, які є членами науково-краєзнавчої студії «Терполяни», та викладачами нашого вишу. Загалом за сім років існування студії видано чотири збірки віршів – «Жасмин», «Калина», «Явір». Тепер світ побачила книга «Мій університет – моє натхнення». Минулого року з друку вийшли дві науково-краєзнавчі книги «Історія роду – історія краю» та «В.Я.Оренчук – перший консул української держави, політичний діяч, дипломат, правозахисник», які написав наймолодший продовжувач роду Оренчуків – студент медичного факультету Ігор Оренчук. Про це нагадав, привітавши присутніх, керівник студії, доцент кафедри філософії та суспільних наук Леонід Кравчук.

«Студійці – люди талановиті. Серед нас є співаки, музиканти, прозаїки і поети. Поетичний доробок студентів та викладачів представлений у новій книжечці», – розповіла  староста «Терполян», студентка першого курсу стоматологічного факультету Олеся Цвігун.

Доцент кафедри філософії та суспільних наук Тарас Кадобний у свому виступі зазначив, що студію «Терполяни» відвідують не лише українські, а й іноземні студенти ТДМУ – учасники загальноуніверситетського волонтерського руху «Misericordia». Разом вони організовують важливі благодійні проекти.

З народженням нової поетичної збірки студійців привітав доцент кафедри медичної фізики та медичного обладнання, поет і краєзнавець Валерій Дідух, який констатував, що керівництво ТДМУ сприяє розвитку творчих талантів студентів, а діяльність науково-краєзнавчої студії «Терполяни» є багатогранною й цікавою. На завершення Василь Дмитрович прочитав свій вірш, присвячений ТДМУ.

Ліричним продовженням заходу стала українська пісня «Скрипка грає» у виконанні студентки першого курсу стоматологічного факультету Яни Владики. А студентка п’ятого курсу медичного факультету Віта Васильчук проспівала власний вірш «Ти пам’ятай», покладений на музику.

Професор, завідувач кафедри харчової біотехнології і хімії Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя Олег Покотило побажав «Терполянам» подальшого творчого розвитку та  натхнення. Глибоким за змістом виявився і вірш Олега Степановича з промовистою назвою «Тобі, лікарю!».

Роздумами про добро і справедливість, осмислені з відстані літ і пережитих подій, з присутніми  поділився гість з Рівненщини, автор низки поетичних збірок Серафим Мендалюк.

Активно розвивати творчі таланти, збагачуватися духовно,  икористовуючи для цього можливості, які вони мають, навчаючись в ТДМУ, закликала студентів доцент кафедри іноземних мов нашого університету Тетяна Саварин.

За плідну роботу в науково-краєзнавчій студії «Терполяни» й вагому участь у громадському житті університету заступник декана медичного факультету, доцент Ігор Драч від імені адміністрації нашого вишу вручив похвальні грамоти найактивнішим студентам.