ТДМУ продовжує роботу над вивченням епідеміології, клініки та профілактики Лайм-бореліозу

17 травня 2018 року відбувся візит робочої групи науковців кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського до лісників Волинської області.

Метою роботи стала оцінка знань лісників цього регіону щодо епідеміології, основних клінічних проявів та профілактики Лайм-бореліозу і проведення клінічних та лабораторних досліджень на наявність збудника Лайм-бореліозу у них.

Дослідження здійснюються у рамках науково-дослідної роботи «Вивчення епідеміології, патогенезу і клініки Лайм-бореліозу в ендемічних регіонах України, в тому числі в Тернопільській області, та вдосконалення його діагностики, терапії, реабілітаційних заходів і профілактики», яка виконується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Загалом проведено анкетування 147 працівників ДП «Ківерцівське лісове господарство», яке розташоване у Південній частині Волинської області; ДП «Колківське лісове господарство», ДП «Поліське лісове господарство» та ДП «Маневицьке лісове господарство», які знаходиться у Північно-Східній частині Волинської області; ДП «Городоцьке лісове господарство».

Усі обстежені відповіли на питання міжнародної анкети-опитувальника, в якій вказали місця та кількість укусів кліщів, їх способи видалення, проведення обстеження кліщів на наявність збудників Лайм-бореліозу, скарги після укусів кліщів, застосування репелентів при вході в лісову зону, огляд шкірних покривів після виходу з неї. Працівники лісових господарств цього регіону також дали оцінку власних знань щодо Лайм-бореліозу та вказали на необхідність отримання поглибленої інформації щодо профілактики та клінічних ознак інфекції.

Анкетування проводять доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Шкільна Марія Іванівна та лікарі-інтерни – майбутні дерматовенерологи Гуменна Роксолана та Завербна Наталя.

Окрім чітких відповідей на питання уніфікованої анкети-опитувальника, ми отримали багато цікавої та корисної інформації про лісові господарства Волинського регіону. Ми зустріли не лише фахівців своєї справи, але й закоханих у свою професію та край лісників Волині.

Також були приємно здивовані тим, що працівники ДП «Колківське лісове господарство» не лише давали чіткі відповіді щодо використання репелентів під час роботи в лісі, але й практично їх використовують.

Паралельно з анкетуванням проведено забір крові для лабораторних досліджень на наявність збудника Лайм-бореліозу у лісників п’ятьох лісгоспів Волині.

Забір провели медичні сестри Хавтур Галина та Яблонська Марія, майбутній інфекціоніст, яка проходить інтернатуру на базі інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої медичної допомоги Мар’яна Гук та аспірант кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Яворська Катерина.

Учасники проекту висловлюють щиру вдячність усім керівникам та працівникам лісових господарств Волині, особисто Боровицькому Олександру Миколайовичу за турботу, цікаву інформацію про історію та сучасність лісових господарств регіону та особисту допомогу в проведенні даних досліджень.