На базі ТДМУ відбувся семінар-нарада завідуючих хірургічними кафедрами медичних вишів України

18 травня 2018 року на базі навчального центру малоінвазивних операційних технологій Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбувся семінар-нарада завідуючих хірургічними кафедрами медичних вишів України.

Семінар був присвячений використанню можливостей навчального центру малоінвазивних операційних технологій у викладанні розділу «Хірургія» (дисципліна «Хірургія, дитяча хірургія») для студентів медичного факультету.

Засідання відкрив завідувач кафедри хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені проф. Л.Ковальчука ТДМУ, проф. Беденюк А.Д.

Перший проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Ковальчук О.Л. детально розповів про історію створення цього центру, етапи його становлення, можливості та подальші перспективи розвитку підрозділу.

Безпосередньо з роботою центру присутніх ознайомив викладач кафедри – асистент Походун К.А., продемонструвавши під час екскурсії практичні можливості, які пропонує студентам центр малоінвазивних операційних технологій. Зокрема, практичні навички, основані на принципі тренінгу, імітації, моделювання, дають студентам та курсантам можливість здобути правильні уміння без ризику для життя пацієнта, завдяки багаторазовим тренінгам знижується кількість помилок у виконанні маніпуляцій та оперативних втручань.

Після екскурсії було проведено обговорення перспективи використання тренінгових баз у навчанні студентів медичних факультетів вищих освітніх закладів України.

Також делегати виступили з пропозицією проведення виїзних нарад завідувачів профільних кафедр в інших вищих освітніх закладах, зокрема – проректором з лікувальної роботи Буковинського державного медичного університету, професором Іфтодієм А.Г. запропоновано провести наступне засідання на базі очолюваної ним кафедри хірургії №2.