ТДМУ домовився про розширення співпраці з вишами та закладами практичної охорони здоров’я Ельбльонгу

Нещодавно в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського перебувала делегація представників вищих навчальних закладів і установ охорони здоров’я Ельбльонгу та Замосця (Республіка Польща), зокрема президент Технічно-гуманістичного Університету, професор Магдалена Дубіелла-Полаковська та інші представники цього університету – декан факультету наук про здоров’я, професор Ян Талар, заступник декана факультету наук про здоров’я, доктор Яцек Перлінські, заступник декана факультету суспільних наук і адміністрування, доктор Ізабела Середоча, а також керівник онкологічного центру NU-MED, доктор Кшиштоф Урбаняк і представники центру, професор Анджей Бадзьо та Рафал Братковскі.

Під час зустрічі з ректором ТДМУ, професором Михайлом Кордою мова йшла про можливість читання лекцій з онкології та реаніматології для студентів і лікарів-інтернів ТДМУ. Окрім того, обговорювали напрямки міжнародної співпраці між університетами та закладами практичної охорони здоров’я Польщі.

Михайло Михайлович розповів про останні інновації в ТДМУ, про нові досягнення та поділився планами на майбутнє.

Також для лікарів-інтернів ТДМУ були прочитані лекції Яном Таларом на тему «Актуальні проблеми хворих з мозковою комою» та Анджеєм Бадзьо на тему «100 років сучасної онкології, історія успіху чи поразка?».

Нагадаємо, що з 11 квітня до кінця травня 2018 року у ТДМУ тривала акція «Українська книга Ельбльонгу», суть якої полягала у тому, аби  зібрати дитячі книги українською мовою для міської бібліотеки Ельбльонгу. Це місто багато років поспіль є побратимом Тернополя. В Ельбльонзі проживає чисельна українська діаспора, яка неодноразово підтримувала творчі тернопільські колективи, організовувала концертні програми у Польщі. Книги усі бажаючі приносили у центр виховної роботи та культурного розвитку ТДМУ. Загалом було зібрано 50 нових дитячих видань і передано представникам делегації Ельбльонгу.

Гості з Ельбльонгу та Замосця мали можливість ознайомитися з матеріально-метхнічною базою та освітніми можливостями ТДМУ, зокрема вони оглянули адміністративний корпус, науково-дослідні лабораторії, центр симуляційного навчання, морфологічний корпус та навчально-науковий інститут медсестринства. Окрім того, польські колеги виявили зацікавленість щодо участі студентів їхнього університету у Міжнародних літніх студентських школах, які упродовж тринадцяти років відбуваються на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.