Професор ТДМУ взяла участь у Great Teachers Seminar

У першій декаді червня 2018 року завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, професор Оксана Боярчук проходила стажування в університеті МакЮена (Едмонтон, Канада) в рамках співпраці з ТДМУ. В цій програмі також взяли участь представники інших українських навчальних закладів, з якими співпрацює Університет МакЮена, зокрема викладачі Національного університету «Києво-Могилянська академія» Наталя Старинська та Українського католицького університету Олександр Аврамчук.

У першій частині свого візиту представники України ознайомилися з Центром підвищення кваліфікації викладачів (Centre for the Advancement of Faculty Excellence – CAFÉ). Навчання у Університеті МакЮена триває з вересня до квітня. Починаючи з квітня місяця та до кінця червня Центром підвищення кваліфікації викладачів розробляється щоденна програма семінарів-тренінгів для викладачів університету, на які вони мають змогу записатися та взяти в них участь. Теми семінарів присвячені новітнім технологіям навчання, підвищенню ефективності навчання, впровадженню активних методів навчання, розробці навчальних програм, підвищенню мотивації студентів та викладачів. У семінарах беруть участь викладачі різних спеціальностей та різного віку. Хоча участь у семінарах є добровільною, завжди є достатня кількість бажаючих підвищити свою педагогічну майстерність.

Центр підвищення кваліфікації викладачів (CAFÉ).

 

Навчальна кімната університету МакЮена.

Бібліотека університету МакЮена.

Представники України мали можливість взяти участь у кількох таких семінарах. Потрібно зазначити, що викладачі університету МакЮена вже двічі проводили подібні семінари на базі Українського католицького університету (жовтень 2017 року) та Національного університету «Києво-Могилянська академія» (квітень 2018 року), в яких брали участь і представники ТДМУ.

Викладачі українських вишів мали можливість представити Україну та свої університети перед викладачами CAFE та університету МакЮена. Канадські колеги цікавилися політичною ситуацією в Україні, станом освіти та охорони здоров’я в нашій країні.

Під час другої частини візиту представники України взяли участь у «2018 National Great Teachers Seminar» (Національний семінар для викладачів), який проводився у мальовничому містечку Банф (Канада).

Цей семінар відбувся 33 раз. У ньому взяли участь 33 викладачі та 7 фасилітаторів. Викладачі прибули з різних вищих навчальних закладів Канади, США, один представник Чехії та троє представників з України. Фасилітаторами були представники університету МаеЮена (Канада) та США.

Представники України на семінарі: Наталя Старинська (КМА), Олександр Аврамчук (УКУ), Оксана Боярчук (ТДМУ).

Основна філософія семінару полягає у тому, що однією з найпотужніших форм професійного розвитку є навчання один в одного, переймання досвіду. Учасники семінару ділились своїми інноваціями, проблемами, шукали шляхи їх вирішення. Формат семінару був мінімально структурованим, без визначеного попереднього плану і програми і базувався на потребах викладачів, які бажають покращити свою майстерність та стати «великими» вчителями.

Обговорення програми дня.

Усі учасники семінару брали активну участь у вирішенні важливих для кожного питань. Робота на семінарі відбувалася у невеликих групах. Фасилітатори допомагали лише в організації процесу розв’язання проблеми, але участі в обговоренні не приймали. Основні проблеми, які піднімалися на семінарі, були однакові як для канадських колег, так і для нас – підвищення мотивації студентів, активні форми навчання та залучення студентів до навчання, експериментальні форми навчання, робота у групах, ігрові методи навчання, залучення до навчання всіх студентів, «багато матеріалу, мало часу», створення сприятливих умов для викладання і викладачів.

Робота в малих групах.

 Найбільше враження справили атмосфера та дух семінару, який зібрав небайдужих людей, які хочуть змін у своїй професійній діяльності.

Результати роботи в групі.

Наталя Старинська (КМА, Україна) представляє результати роботи у групі.

Представлення виконання індивідуальних завдань.

Кожен мав змогу обрати сесію, яка цікавила його найбільше.

Особливо зворушливою була сесія, на якій кожен розказував про вчителя, який вплинув на його подальшу долю або залишив вагомий слід у його житті.

Свічки у спогад про Великих Вчителів.

 

Результати останнього завдання роботи у групах «Який він – Великий Вчитель?».

У листопаді 2018 року на базі Українського католицького університету Університет МакЮена організовує «Ukraine Great Teachers Seminar», на який приїдуть 8 викладачів та фасилітатори з Канади. Викладачі з університетів – партнерів з України також зможуть взяти участь у цьому семінарі.

Висловлюю вдячність адміністрації університету за можливість взяти участь у семінарі. Особлива подяка директору Центру українських ресурсів та розвитку університету МакЮена Юрію Конкіну за організацію поїздки, викладачам CAFÉ Poul Martin (директор «Great Teachers Seminar”), Carolyn Ives (директор CAFÉ). Поїздка була здійснена за рахунок гранту уряду провінції Альберти.

Представники України та Kevin Hood (Facilitator, MacEwan University).