Меню Закрити

У ТДМУ триває вступна кампанія

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського 12 липня 2018 року стартувала вступна кампанія. Відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ Григорій Загричук зазначив, що абітурієнти, які планують навчатися на першому курсі денної форми, активно подають електронні заяви. Ті, хто претендує на ліцензійні місця для навчання на другому курсі, приносять документи особисто.

«Особливість вступної кампанії цього року полягає у тому, що на лікарські спеціальності – «Медицина» та «Стоматологія» – абітурієнти повинні мати результати ЗНО з біології, хімії або математики чи історії України не менше 150 балів з кожного предмету. Для тих абітурієнтів, які не мають результатів ЗНО з хімії та математики понад 150 балів, ми створили конкурсні пропозиції, на які можна подавати документи з результатами ЗНО 150 балів з предмету «Історія України». Проте ці пропозиції стосуються лише контрактної форми навчання. При цьому абітурієнти не мають права скористатися пільгами на переведення на державне замовлення, якщо такі у них є», – зазначив Григорій Ярославович.

За його словами, станом на 16 липня 2018 року було подано біля 2700 заяв, що значно більше, ніж було минулого року.

Традиційно попитом користується спеціальність «Медицина». Здобути цей фах виявило бажання біля 1100 абітурієнтів. Ліцензійний обсяг на цю спеціальність становить 360 місць, з яких 250 – державне замовлення, 13 виділено для вступників за квотою 1, решта місць – це контрактна форма навчання.

На другому місці за популярністю «Фармація». Подано 600 заяв на денну форму навчання і майже 100 заяв на заочну форму навчання. Ліцензій обсяг на 225 місць загалом для абітурієнтів, які вступають за результатами ЗНО і які мають диплом молодшого спеціаліста з фармації або таких спеціальностей, як лікувальна справа, акушерська справа, сестринська справа. Кількість місць державного замовлення становить 9.

Третьою за популярністю є «Стоматологія». До приймальної комісії ТДМУ надійшло 280 заяв при ліцензійному обсязі 100 місць. Четверо найкращих абітурієнтів матимуть змогу навчатися на бюджетній формі, а решта здобуватимуть освіту за контрактом.

Також популярністю користується «Фізична терапія, ерготерапія». Уже прийнято 160 заяв при ліцензійному обсязі 45 місць.

«Щодо зовсім нової спеціальності «Парамедик», то ми отримали достатньо заяв від абітурієнтів. Потрібно сказати, що в нашому університеті конкурс на цю спеціальність є відкритим, тобто кожен бажаючий з будь-якого міста України може здобувати цей фах у нас. Отже, парамедиками хоче бути 90 молодих людей при ліцензійному обсязі 50 місць – 25 місць держзамовлення і 25 контрактної форми навчання.

Здобувати освіту медсестри за рахунок бюджетних коштів зможуть п’ятеро осіб. Сьогодні надійшло 70 заяв від бажаючих навчатися на «Медсестринстві». Конкурс оголошено на 15 місць.

Зараз активно подають оригінали документів ті абітурієнти, які вже мають диплом молодшого спеціаліста чи бакалавра для здобуття освітнього рівня бакалавра та магістра. Це так званий нормативний або скорочений термін навчання. Якщо проаналізувати шкалу інтересів серед цієї категорії абітурієнтів, то знову ж таки «Медицина» є найпопулярнішою. На 2 курс навчання заяви подали 107 осіб при кількості місць 60, стоматологія – 30 заяв при кількості 39 місць, фармація – на денну форму 10 заяв при кількості 13 місць. Щодо скороченого терміну навчання на фармації подали 97 заяв при кількості 120 місць. Триває вступ на медсестринство на заочну (дистанційну) форму навчання. Для здобуття освітнього рівня «бакалавр» подано – 47 заяв, «магістр» – 7 заяв. Також приймаємо заяви від абітурієнтів на 2 курс навчання зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія». На освітній рівень «бакалавр» подано 16 заяв і одна заява надійшла для здобуття освітнього рівня «магістр», – додав Григорій Загричук.

Нагадаємо, що прийом заяв на денну форму навчання для тих, які уже мають диплом молодшого спеціаліста, триває до 24 липня 2018 року. До 26 липня подають заяви ті, хто вступає за результатами ЗНО. Для бажаючих здобути освіту заочно на підставі диплома молодшого спеціаліста подавати документи можна до 7 серпня, на підставі результатів ЗНО до 10 серпня. Приймальна комісія ТДМУ звертається з проханням до всіх абітурієнтів, які вступають до вишу за результатами ЗНО, подати заяви до 26 липня, оскільки минулого року система ЄДЕБО не приймала заяви від абітурієнтів на заочну форму навчання за ЗНО.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я.Горбачевського.