Меню Закрити

Тернопільський медуніверситет посів 4 місце за кількістю поданих заяв

Вступна кампанія 2018 р. ще триває, але один із найважливіших її етапів уже завершився. Ввечері 26 липня збіг термін подачі електронних заяв для абітурієнтів на основі повної загальної середньої освіти.

Відтак  Тернопільський державний медичний університет посів 4 місце серед медичних вишів України за кількістю поданих електронних заяв від абітурієнтів через електронні кабінети.

За даними приймальної комісії ТДМУ, загалом у Тернопільський державний медичний університет ім. І.Горбачевського станом на 18:00 26 липня подано 5713 заяв.

“Найбільше охочих навчатись за спеціальністю «Медицина» – приблизно 2400 заяв. На цю спеціальність маємо і найбільший обсяг державного замовлення – 250 місць. На «Фармацію» подали заяви понад 1600 осіб, а це в два рази більше, ніж минулого року. На «Стоматологію» є понад 650 заяв. Досить популярними є спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» та «Медсестринство» – прийнято майже 400 заяв на кожну. Щодо нової спеціальності «Парамедик», то на неї подано понад 200 заяв від абітурієнтів при ліцензійному обсязі – 50 місць”, – підсумував відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ Григорій Загричук.

Тепер вступникам потрібно дочекатися розподілу місць державного замовлення, результати якого стануть відомі 1 серпня. У МОН наголошують, що заяви вступників будуть розглядатися у відповідності до пріоритетності, яку визначають абітурієнти, обираючи пріоритетний заклад. Проте під час вибору, хто саме матиме право навчатись у конкретному виші, вирішальну роль відіграватиме конкурсний бал. Перевагу при вступі до певного вишу надаватимуть тому абітурієнту, який матиме вищий конкурсний бал, навіть якщо пріоритетність його заяви нижча. Якщо ж конкурсні бали в двох претендентів однакові до однієї тисячної, тоді перевагу матиме абітурієнт із вищою пріоритетністю. До вечора 6 серпня ті, хто вступив на бюджет, повинні подати оригінали документів.

Майбутні студенти, які не будуть рекомендовані до вступу на бюджет, автоматично братимуть участь у конкурсі на контрактне навчання.

У зв’язку із фінальною стадією вступної кампанії у МОН підготували низку рекомендацій для вступників:

  • подавати оригінали документів на контракт тільки після завершення розподілу бюджетних місць, якщо абітурієнт не пройшов на навчання за держзамовленням;
  • підписувати договір про надання освітніх послуг у разі вступу на контракт тільки після видання наказу про зарахування;
  • відслідковувати статус заяв в електронному кабінеті після їхньої подачі.

Нагадуємо, що для бажаючих здобути освіту заочно на підставі диплома молодшого спеціаліста подавати документи можна до 7 серпня, на підставі результатів ЗНО до 10 серпня.

Отже, попереду найцікавіше – рейтинговість, конкурс, подача оригіналів, накази про зарахування. Тож бажаємо усім успішно змінити абітурієнтський статус на студентський в омріяному виші.