Меню Закрити

ТДМУ продовжує бути лідером у незалежних світових рейтингах

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського упродовж кількох років посідає лідерські позиції в престижних незелажних світових рейтингах. Зокрема має перше місце серед медичних закладів вищої освіти та восьме серед усіх вишів України у рейтингу «4 International Colleges & Universities», опублікованого в оновленій редакції у липні 2018 року (https://www.4icu.org/ua/).

Однойменна австралійська компанія 4ICU публікує свій рейтинг з 2005 року, оцінюючи популярність понад одинадцяти тисяч ВНЗ світу та 171 вишу України за популярністю їх веб-ресурсів. На думку авторів рейтингу, це допомагає іноземним студентам, викладачам та науковцям дізнаватися, наскільки той чи інший вищий навчальний заклад є популярним в певній країні.

Міжнародний рейтинг «4 International Colleges & Universities» базується на алгоритмі обрахунків з чотирьох неупереджених і незалежних веб-метрик, а також містить дані трьох різних пошукових систем, зокрема Google, американської компанії «Alexa Internet» (дочірня компанія «Amazon») та британської компанії «Majestic-12». Згідно з методологією, популярність інтернет-ресурсів визначається на основі таких показників, як оцінка відвідуваності сайту, кількість посилань на сайт та значимість ресурсів, на які зроблене посилання.

У новій редакції міжнародного рейтингу Webometrics ranking of world’s universities, в якому оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі, ТДМУ посів 30 місце серед 327 українських закладів вищої освіти та четверте серед медичних закладів вищої освіти (http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20).

Головною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу.

Для того, щоб досягти цієї мети, публікація рейтингів є одним з найбільш потужних і ефективних інструментів для запуску і консолідації процесів зміни в наукових колах, підвищення прихильності науковців і створення вкрай необхідних у ХХІ сторіччі довгострокових стратегій. За Web-показниками оцінюють діяльність університетів, з урахуванням його заходів та їх актуальності і впливу. Web-присутність повинна бути надійним дзеркалом університету.

Рейтинг кожного університету визначають за такими параметрами:

Presence (присутність) – кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google.

Visibility (or Impact) (вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету (external inlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referring domains). На думку авторів, кількість таких лінків свідчить про видимість університету і важливість опублікованих матеріалів (велика частина таких лінків служить подібно до цитування в бібліографії).

Transparency (or Openness) (прозорість) відображає кількість цитувань наукових публікацій перших 10 найбільш цитованих авторів з університету (при цьому дані абсолютного лідера не враховуються для підвищення об’єктивності) за даними Google Scholar.

Excellence (or Scholar) (висока якість) – наукові статті, які опубліковані авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group.

Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.