Меню Закрити

У ТДМУ відбудеться Всеукраїнська олімпіада з симуляційної медицини з міжнародною участю «TernopilSimOlymp – 2018»

Всеукраїнська олімпіада з симуляційної медицини з міжнародною участю «TernopilSimOlymp – 2018» (екстрена і невідкладна медична допомога) для студентів медичних вишів уже втретє відбудеться в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» 4-7 жовтня 2018 року.

Організаторами заходу є ТДМУ, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги». Зазначимо, що університет і Всеукраїнська рада реанімації декілька років тому підписали меморандум про співпрацю. Ще одним організатором змагань є молодіжний осередок ВРР, який пʼятий рік поспіль діє в ТДМУ. Активні учасники осередку – наші студенти, які представляють виш і громадське об’єднання на чемпіонатах всеукраїнського та міжнародного рівнів, навчають цивільне населення основам першої допомоги, проводять спеціалізовані навчання та тренінги. Олімпіада проводиться за погодженням з Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України.

Щодо місця проведення олімпіади, то навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» – унікальне місце, де є всі умови для навчання та організації подібних заходів. Зокрема присутні всі необхідні умови (ліс, басейн, дорога, спортивні споруди, приміщення різного призначення, військове містечко) для того, аби зімітувати невідкладний випадок максимально наближений до реальності, у тому числі з тактичної екстреної медичної допомоги, щоб перевірити рівень знань, навичок, уміння роботи в команді, фізичну витривалість та кмітливість наших конкурсантів.

На відміну від минулого року в цьому заході беруть участь виключно студенти університетів і коледжів України, Польщі, Литви. Кількість команд, які будуть змагатися, обмежена – 20. Відповідно візьмуть участь ті, хто першим зареєструється. Команди, які подадуть реєстраційну заяву, отримають навчальний посібник, за матеріалами якого будуть розроблені конкурсні завдання олімпіади.

Оцінюватимуть вміння конкурсантів будуть судді Всеукраїнської ліги суддів конкурсів бригад ЕМД. Це досвідчені фахівці, які мають високий авторитет в Україні. Частина з них є розробниками конкурсних завдань і авторами майстер-класів.

Центр симуляційного навчання ТДМУ нещодавно був визнаний Агенцією екстреної медицини МОЗ України як центр загально-державного рівня, сертифікат якого засвідчує, що особа отримала необхідні знання, навички, уміє працювати в команді з різних аспектів домедичної та екстреної медичної допомоги. По-друге, саме у центрі симуляційного навчання ТДМУ вперше в Україні відбувся курс базової реанімації з використанням автоматичного дефібрилятора (Basic Life Support) від Європейської ради реанімації. Директор курсу Віталій Крилюк зазначив, що у нас є всі умови для проведення курсу європейського рівня. Понад 20 курсантів отримали сертифікати, які засвідчують, що Європейська рада реанімації визнає їх уміння і навички проводити базові реанімаційні заходи з використанням автоматичного дефібрилятора.

У зв’язку з цим «TernopilSimOlymp – 2018» першого дня – 4 жовтня – розпочнеться з курсу Basic Life Support від Європейської ради реанімації. Одним з інструкторів цього курсу є випускниця ТДМУ, член молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації Богдана Перевізник, яка ще студенткою молодших курсів пройшла аналогічний курс у Кракові й була зарахована до складу кандидатів в інструктори. На той час кафедра медицини катастроф та військової медицини організувала такі навчання для 60 студентів нашого вишу. В перспективі подібні курси систематично відбуватимуться в ТДМУ і всі бажаючі зможуть їх пройти.

Цього року ТДМУ одним з перших в Україні розпочав підготовку студентів за новою спеціальністю «Парамедик». Власне олімпіада є одним з заходів, який спрямований на мотивування і поглиблення знань і навичок майбутніми парамедиками. Під час олімпіади вони будуть спостерігачами, помічниками, статистами. Це допоможе молоді увійти у вир емоцій, повʼязаних з рятуванням життя, побачити, наскільки самовіддано і професійно працюють інші. Уже наступного року в рамках «TernopilSimOlymp – 2019» відбудеться конкурс і серед майбутніх парамедиків Ураїни.

5 жовтня після урочистого відкриття учасникам запропонують майстер-класи, де вони зможуть поглибити свої знання і навички з окремих аспектів домедичної та екстреної медичної допомоги. Зокрема, будуть такі теми:

  1. Комунікативні навички в роботі бригади ЕМД.
  2. Забезпечення прохідності дихальних шляхів.
  3. Основи командної взаємодії у відділенні невідкладної медичної допомоги («Emergency department»).
  4. Огляд травмованого на догоспітальному етапі.
  5. Реанімаційні заходи в педіатричній практиці.
  6. Тактична екстрена медична допомога.

Увечері цього дня після жеребкування відбудуться вечірні старти, а зранку 6 жовтня до обіду – денні старти. Після цього на всіх учасників очікує дебрифінг, підведення підсумків, нагородження переможців та молодіжна вечірка.

Конкурси традиційно відбуватимуться у три етапи. Перший – надання домедичної допомоги постраждалому при відсутності будь-яких засобів та з аптечкою домедичної допомоги і автоматичним зовнішнім дефібрилятором. Другий – надання екстреної медичної допомоги. Команда працюватиме у форматі виїзної бригади ЕМД. До цих етапів буде додано тестування, визначення фізичної витривалості та ще низку цікавих і веселих конкурсів.

Три кращі команди, які у рейтингу займуть найвищі сходинки, будуть змагатися за звання «Абсолютного чемпіона». На сцені в актовій залі конгрес-центру буде зімітовано «Emergency Department» (фрагмент сучасного приймального відділення, де бригада медиків очікує прибуття пацієнта, якого везе карета ЕМД). В Україні практично немає таких відділень, проте ми вже тепер формуємо у майбутніх медиків усвідомлення доцільності такого відділення, основні принципи роботи у ньому.

На загал буде чотири рейтинги: кращі три команди серед студентів університетів України, серед коледжів і медичних училищ України та рейтинг серед закордонних команд. Як зазначалося вище, буде обрано абсолютного чемпіона.

Окремі команди-учасниці олімпіади на сьогодні вже відомі – це команда студентів Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова та Черкаської медичної академії. Вони були кращими під час VIII Всеукраїнського літнього чемпіонату бригад ЕМД з міжнародною участю, який відбувся у Черкасах у 2018 році. Всеукраїнська рада реанімації номінувала їх грошовою премією для участі у «TernopilSimOlymp – 2018».

Бажаємо всім учасникам своєчасної реєстрації та добрих стартів.

Прес-служба Тернопільського державного емдичного університету імені І.Горбачевського.