Меню Закрити

Під час зустрічі в бібліотеці ТДМУ професор Олександр Шідловський розповів про своє захоплення – медичну науку

Під час декади відкритих дверей, приуроченій Всеукраїнському дню бібліотек, в читальній залі університетської книгозбірні відбулася зустріч студентів з колишнім випускником Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, а нині – відомим хірургом-ендокринологом, професором кафедри хірургії №1 з урологією і малоінвазивною хірургією імені професора Л.Ковальчука, заслуженим лікарем України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки Віктором Шідловським. Лейтмотивом зустрічі стали його слова: «Моє захоплення – медична наука».

Про те чому вирішив стати лікарем, про навчання і роботу за фахом, викладацьку і наукову діяльність науковець ТДМУ на прохання присутніх розповів докладніше.

«Після закінчення школи я подав документи до Київської політехніки на радіофакультет, бо любив фізику і добре знався на радіоприймальних пристроях. Медалісти у 1960 році вступали на загальних підставах. Для зарахування в студенти мені не вистачило одного балу – і я пішов працювати в «Метробуд» слюсарем. Навчався також на підготовчих курсах у політехнічному. Одного дня на будівництві тунелю стався нещасний випадок. Допомагаючи медикам рятувати травмованих, я вирішив, що стану лікарем. А радіотехніка залишається моїм захопленням донині. На законах електрофізики грунтується запропонований мною ефективний метод інтраопераційної ідентифікації  гортанних нервів. Він дає змогу серед тканин операційної рани безпомилково ідентифікувати тканину нерва і не лише перевірити її цілісність, а й вберегти від травм. Реалізувати задум допомогла група вчених – математиків, фізиків, спеціалістів з IТ-технологій Тернопільського національного економічного та Тернопільського національного технічного університетів. Нову технологію і  метод запатентовано», – поділився своїми спогадами і досягненнями Віктор Шідловський.

Розповідаючи про студентські роки, він з вдячністю згадував улюблених викладачів. Згодом у житті молодого хірурга Віктора Шідловського з’явилася лікарня в містечку Білогір’я на Хмельниччині. А через два роки, повернувшись в Тернопіль, він вступив до аспірантури.

В студентські та аспірантські роки, згадував Віктор Олександрович, він активно користувався послугами бібліотеки, яка тоді розташовувалася в підвалі корпусу на вулиці Руській. За його словами, тоді підручників не вистачало. Нині університетська бібліотека має багатий книжковий фонд, який щороку поповнюється, до послуг відвідувачів також Інтернет. Професор Шідловський вітає появу нових технологій і активно користуюся Інтернетом, але вважає, що книгу Інтернет не замінить. Для нього книга – найкращий друг і джерело знань.

Він і сам написав їх немало. Студентів цікавила, зокрема, історія появи на світ двотомного підручника з загальної хірургії, за який авторам присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.

«Джерело духовної наснаги – сім’я. Дуже люблю свою дружину, дітей, онуків. На дозвіллі найкращим відпочинком колись була рибалка, тепер – прогулянки лісом. Люблю читати книжки, більше філософського плану, але не тільки. Ходити в театр. І радіосправа залишається моїм захопленням», – зазначив гість зустрічі.

На завершення розмови професор Шідловський побажав студентам наснаги в навчанні, нагадавши їм вислів давньокитайського мислителя і філософа Конфуція : «Дорогу здолає той, хто йде».

Директор бібліотеки Олена Проців від імені присутніх тепло подякувала Віктору Олександровичу за цікаву розповідь, зазначивши, що студенти-першокурсники  мали ще одну нагоду переконатися в правильності свого вибору, бо ТДМУ – найкращий університет, де    працюють  найкращі викладачі і є всі умови для навчання.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.