Меню Закрити

ТДМУ підписав угоду про співпрацю з Unicheck у напрямку дотримання принципів академічної доброчесності

Сервіс онлайн-пошуку плагіату Unicheck було представлено під час зустрічі з представниками Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 25 вересня 2018 року. Відтепер ТДМУ перевірятиме дисертаційні та наукові роботи за допомогою  надсучасного сервісу пошуку на плагіат Unicheck, адже він може працювати з текстами на 22 мовах у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, ODT, ODS, ODP, RTF, PAGES, TXT, HTM, HTML, Google Docs via Google Drive), а для перевірки однієї сторінки тексту необхідно 20 секунд.

Відповідну угоду, що надає можливість доступу до сервісу Unicheck (https://unicheck.com/), 25 вересня 2018 року підписали проректор ТДМУ   з науково-педагогічної роботи, доктор медичних наук, професор Аркадiй  Шульгай та директор компанії ТОВ «Антиплагіат» (сервіс пошуку на плагіат Unicheck) Андрій Сідляренко.

Місія Unicheck — підвищити якість освіти в Україні за рахунок впровадження принципів академічної доброчесності в університетську культуру та покращення академічної мотивації студентів та викладачів. Задля її реалізації проводяться конкурси з академічної доброчесності, готуються методичні посібники з академічної доброчесності, та проводяться для ЗВО України заходи щодо покращення якості написання академічних та наукових робіт, а  на початку квітня 2018 року ТОВ «Антиплагіат» (Unicheck)  та  Міністерство освіти і науки України уклали Меморандум,  згідно з яким українські виші отримали можливість найближчі 7 років безкоштовно використовувати надсучасний сервіс перевірки наукових робіт на плагіат.

Водночас ТДМУ давно є учасником Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) та приділяє цьому питанню багато уваги.

«Кожна людина повинна щось творити і як сказав Ілон Маск, через 20-25 років 80% людей, які зараз виконують механічні функції стануть непотрібними, а залишиться тільки 20% креативних людей, які здатні продукувати думку. І саме ці люди будуть успішними. Тобто треба вчитися продукувати власну думку і цю думку втілювати в життя, і саме це стане запорукою успіху у майбутньому. А все решта, яке переписується одне з одного відійде в минуле і ніякої перспективи в цьому не буде», – зазначив під час зустрічі проректор з наукової роботи, заслужений діяч науки і техніки України, доктор біологічних наук, професор Іван Кліщ.

Професор також впевнений, що система контролю використання плагіату у наукових роботах та дотримання принципів академічної доброчесності з часом запрацює в Україні на такому ж рівні, як і у інших країнах.

«Наприклад, в США, де фактично наявність плагіату позбавляє тебе перспективи взагалі навчатися. Якщо в тебе виявили плагіат, то ти виключаєшся з університету і тобі далі дороги немає. Тому до цього треба привчатися, бо наша система була такою, що, на жаль, навіть сприяла плагіату, а це призводить до того, що стає меньше людей креативних, які можуть самі розвивати та продукувати ідеї. А власне ідея і її втілення – це  і є основне завдання молодої людини, яка хоче чогось добитися в житті», – додав він.

На сьогодні число користувачів сервісу Unicheck становить близько 1,5 млн у всьому світі. Сервіс пошуку плагіату  Unicheck вже успішно використовують понад 90 українських та 350 іноземних навчальних закладів, зокрема у США, Іспанії, Бельгії, Нідерландах, Індії, Латинська Америка, Австралія та інші. Серед них: University of Tennessee (США), Universidad Rey Juan Carlos (Іспанія), Connections Education®Pearson (США), Universidad Complutense de Madrid (Іспанія), Western Governors University (США) та інші.

Сервіс  працює як у мережі Інтернет, так і в інтеграції з навчальними системами (Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та ін.). Завдяки зручному функціоналу сервіс дозволяє порівнювати наукові роботи не тільки з інтернет-джерелами, а й академічною базою закладу освіти, а також з усіма документами в певному обліковому записі.

Документи в Unicheck можна завантажувати з комп’ютера, Google Drive, OneDrive або Dropbox, а параметри чутливості пошуку текстових збігів налаштовувати індивідуально. Unicheck не тільки надає користувачам зручний інтерфейс та оперативні результати, але й дає можливість формувати власні цінові моделі, які відповідатимуть потребам і бюджету закладу.

Сервіс Unicheck може застосовуватися як для індивідуального використання — студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями, так і для корпоративного використання в школах, коледжах, закладах вищої освіти, видавництвах, рекламних агентствах та ін.