«TernopilSimOlymp – 2018» зібрав на базі ТДМУ кращі студентські команди

Всеукраїнська олімпіада з симуляційної медицини з міжнародною участю «TernopilSimOlymp – 2018» (екстрена і невідкладна медична допомога) для студентів медичних вишів втретє відбулася в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» ТДМУ 4-7 жовтня 2018 року. Це захід з цікавими конкурсними завданнями, теплою атмосферою, широкими можливостями для здобуття нових знань і навичок.

Організаторами заходу традиційно є Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги». Ще одним організатором змагань є молодіжний осередок ВРР, який пʼятий рік поспіль діє в ТДМУ. Активні учасники осередку – наші студенти, які представляють виш і громадське об’єднання на чемпіонатах всеукраїнського та міжнародного рівнів, навчають цивільне населення основам першої допомоги, проводять спеціалізовані навчання та тренінги. Цього року найактивніше долучили0ся Анастасія Гудима, Ірина Станько, Христина Стець, Ігор Бигар, Роман Гук, Богдана Перевізник, Тетяна Сирота, Михайло Думнич, Наргіз Джавадова, Роман Тарасюк, Дарія Хоменко.

Олімпіада проводиться за погодженням з Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України.

У цьому заході взяли участь студенти університетів і коледжів України і Польщі, зокрема представники Національного медичного університету імені О.Богомольця, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, Люблінського медичного університету (Польща), Івано-Франківського національного медичного університету, Харківського національного медичного університету, Української стоматологічної академії (Полтава), Донецького національного медичного університету (2 команди), Дніпропетровської медичної академії, Буковинського державного медичного університету, Черкаської медичної академії (2 команди), Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського (2 команди). Студенти, які здобувають професію парамедика, мали можливість спостерігати за участю команд у конкурсних завданнях.

Під час офіційного відкриття змагань 5 жовтня 2018 року завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима коротко ознайомив всіх присутніх з історією започаткування і проведення «TernopilSymOlimp».

«Хочу сказати, що так склалася ситуація в Україні, що екстреній медицині, розвитку парамедичної служби не приділялася належна увага. У нашій країні поліцейські, представники пожежної служби не вміють надавати першу допомогу, а лікарі «швидкої» не завжди вміють надати екстрену допомогу. Під час перебування канадських парамедиків у нашому університеті мене вразив один факт – численність летальних випадків від травматизму в Канаді складає 5-6%, а в Україні – 56-60%. Така велика різниця є наслідком того, що у нас не були на відповідному рівні навчання з домедичної допомоги й інститут парамедичної служби. Цього року наш університет і Черкаська медична академія першими в Україні розпочали підготовку парамедиків. Ці молоді люди через три роки будуть кваліфікованими фахівцями і врятують не одне життя. Висловлюю щиру подяку організаторам заходу – представникам молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації, завдяки яким розпочалася активна робота щодо навчання основам домедичної допомоги. Також дякую ідейному організатору цього заходу – професору Арсену Гудимі. Всім учасникам бажаю успішних змагань і перемоги. Хочу сказати, що ви вже всі переможці, адже університети делегували сюди найкращих своїх представників», – зазначив під час вітального слова Михайло Корда.

Віталій Крилюк наголосив на тому, що олімпіада з симуляціної медицини відбувається в ТДМУ завдяки тому, що саме в нашому університеті зібралися фахівці, які розвивають цей напрямок у вищій освіті, де створено один з найкращих симуляційних центрів в Україні і він постійно оновлюється. «Зі свого боку ми допомагаємо цьому розвитку. Саме на базі Тернопільського державного медичного університету ми розпочали перші сертифіковані курси Європейської ради реанімації. Тепер тут можна пройти сертифікований курс BLS і курс Emergency Department, а невдовзі і курс ALS. Тут багато чого починають робити вперше», – додав Віталій Омелянович.

Директор центру симуляційного навчання ТДМУ і головний суддя «TernopilSimOlimp 2018» Галина Цимбалюк представила суддівську колегію змагань, до якої увійшли Віталій Крилюк, Михайло Думнич, Руслан Аббасов, Наргіз Джавадова, Катерина Воробець, Максим Максименко, Рітіс Малашаускас, Мирослав Бойчак, Анатолій Каленюк, Іван Кузьмінський, Надія Пасяка, Богдана Перевізник, Ольга Прохоренко, Віктор Шацький.

«TernopilSimOlimp» – це ще й чудова можливість навчання. Багато корисної інформації учасники змагань отримали під час таких майстер-класів:

  1. Комунікативні навички в роботі бригади ЕМД.

  1. Забезпечення прохідності дихальних шляхів.
  2. Основи командної взаємодії у відділенні невідкладної медичної допомоги («Emergency department»).

  1. Огляд травмованого на догоспітальному етапі.

  1. Реанімаційні заходи в педіатричній практиці.
  2. Тактична екстрена медична допомога.

«TernopilSimOlymp – 2018» першого дня – 4 жовтня – для зареєстрованих учасників було проведено курс Basic Life Support від Європейської ради реанімації. Одним з інструкторів цього курсу є випускниця ТДМУ, член молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації Богдана Перевізник, яка ще студенткою молодших курсів пройшла аналогічний курс у Кракові й була зарахована до складу кандидатів в інструктори. В перспективі подібні курси систематично відбуватимуться в ТДМУ і всі бажаючі зможуть їх пройти. Під час закриття олімпіади з симуляційної медицини відбулося вручення сертифікатів.

Цікавими і місцями доволі несподіваними для учасників були конкурсні завдання. Один з нічних стартів передбачав випадок з вогнепальним пораненням Це стосується конкурсу «Хотабич», під час якого команди мали не тільки надати допомогу, а й подбати про власнику безпеку і співпрацювати з представниками правоохоронних органів.

Завершальним був конкурс, під час якого на сцені актової зали конгрес-центру було зімітовано «Emergency Department» (фрагмент сучасного приймального відділення, де бригада медиків очікує прибуття пацієнта, якого везе карета ЕМД). В Україні практично немає таких відділень, проте організатори олімпіади ставили завдання формувати у майбутніх медиків усвідомлення доцільності такого відділення, основні принципи роботи у ньому.

Усі учасники олімпіади отримали цінні подарунки та багато позитивних вражень. Переможцями у номінації «За волю до перемоги» стали студенти національного медичного університету імені О.Богомольця, Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, Харківського національного медичного університету, Буковинського державного медичного університету, Донецького національного медичного університету (Краматорськ).

Кращими у конкурсі «Хотабич» були представники Української медичної стоматологічної академії, у конкурсі «Юний фізик» – Донецького національного медичного університету (Кропивницький), у конкурсі «Все поруч» – Тернопільського державного медичного університету-2, у конкурсі «Фізкультпривіт» – Люблінського медичного університету, «Твердий горішок» – Івано-Франківського національного медичного університету, «Корок» – Черкаської медичної академії 2.

Бронзові медалі здобули команди Черкаської медичної академії-1 і Дніпропетровської медичної академії.

Срібними переможцями стали студенти Тернопільського державного медичного університету (команда 1).

Перше місце отримали представники Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.