Студенти ТДМУ з Індії відсвяткували одне з найбільших свят Наваратрі

Індійська спільнота Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 18 жовтня 2018 року відсвяткувала одне з найбільших національних свят Наваратрі в спортзалі ННІ медсестринства. Традиційно урочистості розпочалися зі спільної молитви.

Наваратрі в перекладі означає «дев’ять ночей», протягом яких проводяться храмові свята, відбуваються моління, влаштовуються урочисті процесії і ярмарки, під час яких поклоняються дев’яти жіночим формам Бога в індуїзмі – Шакті і Деві. Це свято відзначають навесні і восени в світлу половину весняного місяця Чайтра (квітень-травень) і осіннього місяця Ашвінов (вересень-жовтень). Дата Наваратрі непостійна, так як свято починають відзначати в перший день після молодого місяця. Протягом Наваратрі шанують три жіночих аспекти — перші три дні присвячені Дурзі, другі — Лакшмі, а останні три дні — Сарасваті. На початковому етапі свята проводяться дні очищення і прощення, наступні націлені на аспекти задоволення і процвітання, а завершує свято шанування аспектів мудрості, духовного зростання і знання.

ТДМУ є багатонаціональною спільнотою, тому адміністрація вишу створює комфортні умови для того, щоби українці та представники інших країн мали можливість реалізовувати свої освітні, духовні, творчі та організаційні потреби. Так і цього разу університет підтримав ініціативу студентів з Індії відсвяткувати Наваратрі.

Директори фірми «Doctorplus Educational Consulta» Аміт Патель (Amit Patel), «Right Choice» Пуніт Кумар (Dr. Puneet Kumar) та «WELTEK International» Шахзад Наджам (Dr. Shahzad Najam) доклали всіх зусиль, щоб це свято стало незабутнім.

Завітали на цю подію заступник директора центру виховної роботи і культурного розвитку, доцент Олена Покришко та викладач кафедри іноземних мов Тетяна Горпініч.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.