Іноземні студенти ТДМУ беруть участь у програмі «Міст взаєморозуміння»

Українсько-індійський клуб співдружності «Санскріті» за підтримки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського започаткував проект «Міст взаєморозуміння» для іноземних студентів першого курсу, які приїхали на навчання з Індії. Головна мета полягає в адаптації новоприбулих молодих людей до України і ментальності українців, вивчення культурних особливостей представників інших країн і наших громадян зокрема. Цей проект покликаний допомогти знайти індійцям друзів серед українців, розуміти один одного краще і знаходити спільні теми для спілкування, співпраці.

У рамках програми відбулося два практичних тренінги. Студентів і гостей клубу приймала бібліотека ТДМУ, де у затишній атмосфері кожен бажаючий зміг опанувати мистецтво спілкування. Зазначимо, що взяти участь у цьому проекті виявили бажання також представники Марокко, Єгипту.

Експертом тренінгової програми є керівник Центру психологічної реабілітації «Крок назустріч», психотерапевт Любов Медведь, яка має чималий досвід в адаптації та підтримці воїнів АТО, є автором авторських програм з лідерства, налагодження комунікації і т.д. Координатор проекту – прес-секретар ТДМУ і засновниця Українсько-індійського клубу співдружності «Санскріті» Яніна Чайківська, партнер проекту – заступник директора центру виховної роботи і культурного розвитку ТДМУ, доцент Олена Покришко.

Під час першої зустрічі «Face to face», яка відбулася 20 жовтня 2018 року, студенти вчилися відчувати дистанцію, на якій комфортно спілкуватися з представниками інших культур і між собою, час, коли цю дистанцію можна зменшувати, визначати межі спілкування інших людей, виробляли вміння чути один одного, пізнавати людину і її спосіб мислення, розуміти світобачення. Кожен з учасників зазначив, що у повсякденному житті вони мало спілкуються між собою, мало знають один про одного, оскільки сьогодні молодь здебільшого черпає інформацію і комуні кує за допомогою соціальних мереж. Під час тренінгу кожен мав можливість розповісти більше про себе і дізнатися важливу інформацію про своїх товаришів.

Наступний тренінг відбувся 1 листопада і був присвячений темі «Самопрезентація». Особливість цих занять полягає у тому, щоб кожен учасник сформував власне бачення розвитку дружніх, ділових, партнерських стосунків, був щирим і відкритим під час спілкування з іншими людьми. Під  час зустрічі не дають готового рецепту, як діяти, що робити, аби мати надійних друзів, викликати довіру і отримувати підтримку. Натомість спонукають замислюватися над своїми вчинками, своєю поведінкою, своїми бажаннями і потребами в комунікації, розуміти, які вчинки, слова і дії відштовхують людей. а які приваблюють.

Любов Медведь попередньо прочитала невеличку про основні закони сприйняття – закон першого враження, закон новизни, закон стереотипізації і закон каузальної атрибуції. Вона неодноразово наголошувала, що однієї з важливих складових успішної комунікації є чесність щодо себе і інших людей.

Нагадаємо, що такі зустрічі у форматі практичних тренінгів відбуваються раз у місяць.

Українсько-індійський клуб співдружності «Санскріті» висловлює подяку адміністрації ТДМУ та директору бібліотеки Олені Проців за сприяння і підтримку.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.