Студенти ТДМУ, які люблять ловити мить на камеру, об’єдналися заради благодійної мети

У бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 22 листопада 2018 року відбулася презентація фотоконкурсу «Світ очима студентів», ініціатором якого став студент шостого курсу медичного факультету Тарас Ярицький.

На його думку, погляд на світ через вічко фотоапарата – особливий. Він дає можливість побачити і показати щось несподіване, приховане, ретельно замасковане, спонтанне і емоційне. Сьогодні технічний прогрес допомагає значно спростити процес фіксування миттєвостей і почуттів. Чимало студентів ТДМУ за допомогою фотокамери чи телефону роблять справжні шедеври.

З метою показати студентську творчість у нашому університеті було оголошено фотоконкурс «Світ очима студентів». Фотороботи відбиралися у трьох номінаціях – «Природа» (пейзажні світлини з красивими краєвидами, природою, порами року), «Портрет», «Подія» (репортажна світлина з місця події, яка відображає її).

Свої фотографії на конкурс подали студенти медичного факультету – Вікторія Пилипів (1 курс), Владислав Калініченко (2 курс), Денис Оніфрійчук (4 курс), Ірина Деркач (1 курс), Соломія Сумарук (3 курс), Тарас Ярицький (6 курс), Христина Сурман (2 курс), представники факультету іноземних студентів – Аабхас Паріхар (1 курс), Асфіл Шакур (1 курс), Домінік Ору (3 курс), Ежен Нукпорфе (1 курс), Патриція Рогалінська (3 курс), Пріянка Меренді (3 курс), Шів Картік (2 курс), Умар Фарук (1 курс), Дакшин Кумар (1 курс).

Загалом в експозиції виставки фотоконкурсу представлено 42 роботи.

Особливість нашого конкурсу полягає у благодійному голосуванні студентів за улюблену фотороботу. Переможцем стане той, хто назбирає найбільшу суму. Зібрані кошти підуть на реалізацію проекту «Життя без меж», який покликаний покращити життя дітей з інвалідністю. Вони призначені для проходження реабілітації Макара Воробйова – 5 років, діагноз: ДЦП; Анни Сиротюк – 9 років, діагноз: ДЦП; Антона і Богдана Гусаруків – 4 роки, діагноз: глибока недоношеність, статичні тетрапарези. Водночас такий спосіб голосування додасть впевненості фотографам-початківцям у власних силах і талантах.

Проголосувати за улюблену світлину в бібліотеці ТДМУ можна буде до 29 листопада включно. Після цього виставка фоторобіт буде розташована в адміністративному корпусі Тернопільського медуніверситету, щоб якомога більша кількість людей змогла оцінити творчі таланти наших студентів.

«Особисто виховую хлопчика з глибокою інвалідністю. Як мама, я розумію, що таким сім’ям потрібна підтримка. Насамперед, кожна дитина незалежно від її особистого стану здоров’я, віку, здібностей, має право на життя без меж. Велике навантаження при цьому несуть сім’ї, оскільки дуже часто батькам треба їхати на заробітки, щоб допомогти своїм дітям стати на ноги. Під час першої хвилі акції в мене було бажання допомогти лежачим дітям. Власне її назва «Біжи заради тих, хто не може» відображала те, що люди, які можуть бігти заради когось іншого, дають надію і підтримку. Ви як майбутні медики будете часто зустрічати таких дітей і родини. Пам’ятайте, що вони є соціально незахищеними. Поради лікарів є цінними для нас, оскільки вони допомагають в одужанні наших дітей. Дякую за ініціативу ТДМУ і допомогу. Висловлюю подяку керівнику центру виховної роботи і культурного розвитку Марті Руденко за те, що відгукнулася. 26 листопада у нас відбудеться завершення першої хвилі і раді будемо бачити вас під час підбиття підсумків», – зазначила координатор проекту Олена Коваль.

Інший організатор Олександр Хома додав, що пані Олена є сильною жінкою, яка вирішила допомагати іншим боротися за життя і здоров’я своїх дітей. «Ця тема є близькою для мене. Я навчаюся на факультеті фізичної культури у педагогічному університеті і допомагаю в реабілітації хлопчика з діагнозом гідроцефалія. Відповідно також мав бажання приєднатися і показати суспільству потреби цих дітей, звернути на них увагу», – сказав пан Олександр.

Волонтерами цього заходу були Худа Абоуелкоуссіне, Дебора Абіона, Вікторія Кароліна Пенар, Домінік Габріель Ору, Шубгам Кумар, Пріянка Маранді. Вони з радістю допомагали в монтуванні виставки, у вирішенні певних організаційних моментів.

Оргкомітет конкурсу висловлює щиру подяку за всебічну підтримку і сприяння заступнику директора центру виховної роботи і культурного розвитку, доценту Олені Покришко.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.