Меню Закрити

У ТДМУ відбулася зустріч студентів з працівниками Тернопільського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД

На кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки ТДМУ 28 листопада відбулася зустріч студентів кураторських груп з працівниками Тернопільського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД.

Захід приурочено до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІД, який вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цей день нагадування про небезпечне захворювання став щорічною традицією.

З доповіддю виступила лікар-лаборант Тернопільського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Кушнір Валентина Іванівна. Вона повідомила аудиторії, що за період з 1987 до 2018 року в країні зареєстровано 312091 випадок ВІЛ-інфікування серед громадян України, 100363 випадки захворювання на СНІД, та 44221 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

На фото лікар-лаборант Тернопільського Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Кушнір Валентина Іванівна виступає перед студентами.

 Кушнір В.І. повідомила, що за оновленими даними станом на 1 листопада 2018, в установах охорони здоров’я під наглядом перебувало 139394 ВІЛ-інфікованих громадян України, з яких 42666 з діагнозом СНІД.

Найвищий рівень поширеності ВІЛ-інфекції в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській, Київській областях і в Києві.

Головною причиною смертності у хворих на СНІД залишається туберкульоз, який став причиною смерті для 52,1% померлих. З 2008 року, найбільш частою причиною ВІЛ-інфікування українців став незахищений секс. Якщо в 2005 році відсоток інфікованих через сексуальні контакти становив 33 відсотки, то в 2012 зріс до 51. Згідно з даними 2018 року, їх показник склав 64 відсотки. Найбільша кількість інфікованих перебувають у віковій категорії від 15 до 30 років.

На фото викладачі кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки: доц. Ратинська О.М., доц. Паньків І.Б., ас. Тимошів В.С. і студенти кураторських груп.

На фото лікар-лаборант Кушнір В.І. та викладачі кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки: доц. Паньків І.Б., доц. Ратинська О.М., ас. Зарічна О.Й., ас. Шмата Р.М. і студенти кураторських груп.

Дуже зацікавило студентів обстеження працівниками Тернопільського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД: експрес-тестування з застосуванням швидких тестів – використовується для виявлення антитіл до ВІЛ за допомогою діагностичних наборів (тест-систем), що дають можливість отримати результат досить швидко (10-15 хв.).

На фото працівники Тернопільського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД здійснюють  експрес-тестування на ВІЛ.

               

На фото студенти отримали буклети з інформацією про ВІЛ: ознаки, шляхи передачі, наслідки.