У ТДМУ реалізовано проект «Розробка ранніх підходів фізичної реабілітації у хворих з ускладненими переломами верхніх та нижніх кінцівок»

Цього року науковці Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського виграли грант, який був оголошений Посольством Чеської Республіки в Україні з метою реалізації проекту «Розробка ранніх підходів фізичної реабілітації у хворих з ускладненими переломами верхніх та нижніх кінцівок». Його впровадження передбачає закупівлю фізіотерапевтичної апаратури, яка буде використовуватися у навчальному процесі кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, а також для надання допомоги пацієнтам, котрі потребують відновного лікування. Оволодівши новими методами реабілітації з застосуванням сучасних приладів, студенти матимуть змогу використовувати набуті знання та практичні навички після завершення навчання уже безпосередньо на своїх робочих місцях – у лікарнях та реабілітаційних центрах (детальніше тут: https://www.tdmu.edu.ua/2018/03/03/tdmu-otrymav-grant-vid-posolstva-cheskoyi-respubliky-v-ukrayini/).

Колектив кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського на чолі з завідувачем кафедри, професором Дарією Попович завершив роботу над проектом, який тривав з березня по жовтень 2018 р. В рамках проекту було придбано нове, сучасне обладнання з фізичної реабілітації на суму 609 106 грн. (PhysiotherapyDevice BTL-CP Motion K PRO, Ankle upgrade, Physiotherapy complex BTL-5000(BTL-5920 magnet), Applicator smoll solenoid 30 cm for BTL-5000/4000 Magnet, Applicator double disk for BTL 5000/4000 Magnet, Handrails for racetrack  Sports Art T615,  Horizontal Exercise bike Sports Art, LED Display, Racetrack Sports Art.

Наявність та застосування пристроїв для реабілітації з профілактичною і лікувальною метою у комплексному процесі відновлення здоров’я, фізичного стану та працездатності хворих і інвалідів – основне завдання фізичної реабілітації, яке можливо здійснити при використанні нових методів та пристроїв. Під час освоєння нових методів із застосуванням сучасних приладів студенти матимуть змогу використовувати набуті знання на практиці під час перебування на своїх робочих місцях у лікарнях та реабілітаційних центрах.

PhysiotherapyDevice BTL-CP Motion K PRO, Ankle upgrade (пристрій для розробки гомілкового та колінного суглобів).

Physiotherapy complex BTL-5000(BTL-5920 magnet), Applicator smoll solenoid 30 cm for BTL-5000/4000 Magnet (фізіотерапевтичний комплекс BTL -5920 –Магніт та 4 види аплікаторів).

Horizontal Exercise bike Sports Art, LED Display, Racetrack Sports Art, Handrails for racetrack  Sports Art T615 (горизонтальний велотренажер та бігова доріжка).

Окрім обладнання, згідно плану проекту, було проведено тренінги для викладачів кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, а також для працівників  обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації с. Більче – Золоте в Київській обласній клінічній лікарні https://www.tdmu.edu.ua/2018/06/07/stazhuvannya-vykladachiv-tdmu-u-viddilenni-reabilitatsiyi-hvoryh-z-naslidkamy-nevrologichnyh-zahvoryuvan-i-travm-na-bazi-kyyivskoyi-oblasnoyi-klinichnoyi-likarni/, що дало можливість в подальшому надавати хворим кваліфіковану медичну допомогу, пришвидшити одужання, зменшити інвалідність  серед пацієнтів. У рамках проекту була також проведена міжнародна конференція «Перспективи розвитку медичної та фізичної реабілітації на різних рівнях надання медичної допомоги» для спеціалістів з фізичної, медичної, психологічної, соціальної реабілітації https://www.tdmu.edu.ua/2018/10/12/u-tdmu-vidbulasya-vseukrayinska-naukovo-praktychna-konferentsiya-perspektyvy-rozvytku-medychnoyi-ta-fizychnoyi-reabilitatsiyi-na-riznyh-rivnyah-nadannya-medychnoyi-dopomogy/, яка відбулась 18-19 жовтня 2018 року на базі ТДМУ.

Під час зустрічі з Послом Чеської республіки в Україні Радеком Матулою та представниками Посольства Луціє Ганзлічкова та Аліною Собко  професора Дарії Попович з були обговорені подальші плани співробітництва між Посольством Чеської республіки в Україні та ТДМУ щодо участі у майбутніх грантових проектах, проведенні наукових стажувань та участі в різноманітних програмах, які пропонуватиме Посольство Чеської республіки в Україні.

Посол Посольства Чеської республіки в Україні Радек Матула,  професор  ТДМУ Дарія Попович, третій секретар політично-економічного відділу Луціє Ганзлічкова та співробітник Посольства Аліна Собко.

Висловлюємо щиру подяку Послу Посольства Чеської республіки в Україні Радеку Матулі,  співробітникам Посольства Чеської республіки в Україні Луціє Ганзлічковій та Аліні Собко за надану можливість взяти участь у конкурсі, сприяння в реалізації даного проекту та допомогу в організації та проведеній роботі над проектом.