Меню Закрити

Студенти ТДМУ беруть участь у розвитку всеукраїнської платформи UAmed

Уже більше року студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського активно долучаються до проектів платформи UAmed, засновником і керівником якої є Михайло Тодуров. Його заступником став студент шостого курсу медичного факультету ТДМУ Ігор Стецюк.

«Рік тому Михайло зателефонував до мене і запропонував приєднатися до команди цієї організації. Діє вона в Україні упродовж двох років. Першим напрямком її роботи була організація стажування українських студентів-медиків за кордоном. Коли я отримав пропозицію стати заступником голови UAmed, чітко усвідомлював, що можу з цим справитися, оскільки маю досвід роботи зі студентами у парламенті нашого університету», – розповів Ігор Стецюк.

Він також додав, що упродовж останнього року організація почала доволі інтенсивно розвиватися. Насамперед, було підсилено напрямок закордонних стажувань для українських студентів-медиків. Також молоді люди почали розвивати проведення практично орієнтованих шкіл для студентів-медиків. Завдяки цим заходам майбутні лікарі мають можливість шліфувати професійні навички і спілкуватися з досвідченими колегами.

«Що стосується школи хірургії, то вона діє постійно і стабільно. Її інструкторами є Михайло Тодуров, я і ще троє хлопців, два з яких інтерни і студент шостого курсу. Наша перевага в тому, що ми даємо можливість відшліфувати необхідні практичні навички, здобути цінний досвід. Студенти упродовж двох днів на свинячих органах відпрацьовують накладання швів, в’язання вузлів та інші методики. Ми отримуємо позитивні відгуки щодо цього, адже важлива не тільки теорія, а й практика. Вони бачать результат», – додав Ігор Стецюк.

Він також розказав, що в організації працюють над розвитком інших напрямків. Задля цього молоді люди домовляються з цікавими лекторами і провідними фахівцями. Наприклад, для організації школи з дерматології запросили відомого у Києві лікаря з цієї спеціалізації. Щоб продемонструвати практично свою роботу  і детальніше пояснити певні патології, вона привела з собою двох пацієнтів – один був здоровий, а інший з меланомою. Студенти за допомогою дерматоскопа змогли визначити здорові та уражені ділянки шкіри.

Окрім того, цього року була організована кардіологічна школа, провідним фахівцем якої стала лікар з Інституту серця. Учасники заходу отримали можливість навчитися правильно робити ЕХО-кардіографію. Усі заняття в рамках цієї школи були практично орієнтовані. Зараз триває підготовка щодо організації школи з акушерства та гінекології і в планах є проведення лапороскопічної школи.

«Я більше працюю у міжнародному напрямку. Вже двічі був координатором стажування українських студентів у Польщі. Сьогодні робимо все можливе, аби наші студенти змогли пройти стажування в Берліні та Туреччині. Ці можливості я шукаю особисто, контактую з представниками вишів чи медичних установ за кордоном і відбираю українських студентів.

Окрім того, в UAmed є команда редакторів сторінок у соцмережах – це орієнтовно 10-15 осіб. Вони щодня шукають цікаву інформацію і публікують її. Також є креативний директор, який більше займається продукуванням ідей. Загалом команда велика і кожен має свою ділянку роботи.

Від себе скажу, якщо є бажаючі долучитися до команди цієї платформи чи взяти участь у заходах, можуть звертатися до мене. Ми віддаємо перевагу українським студентам, хоча учасниками деяких шкіл були іноземні студенти. Ідеологія полягає в тому, щоб розвивати українських медиків і українську медицину, хоча співпраця з іноземними студентами також важливий напрямок і ми будемо над цим працювати», – звернув увагу Ігор Стецюк.

Він також наголосив на тому, що левова частка в розвитку UAmed належить відомому пластичному хірургу Ростиславу Валіхновському, зокрема всі школи проводяться на базі його інституту хірургії. Він допомагає максимально всім, чим може, адже вболіває за професійне становлення студентів як лікарів. Нагадаємо, що Ростислав Валіхновський є випускником ТДМУ і пишається цим.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.