У бібліотеці ТДМУ відбулася зустріч з Олегом Германом, присвячена Шевченківським дням

З нагоди 205-ї річниці з дня народження великого Кобзаря у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 14 березня 2019 року відбулася зустріч з Олегом Германом – науковцем, письменником, громадським діячем.

«Читаю Шевченка і лячно мені — у кожному слові сьогоднішні дні». Ці рядки належать якраз гостю цього вечора. Вони стали квінтесенцією виступу Олега Михайловича, присвяченого пам’яті генія українського народу Тараса Шевченка. Кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, член Національної спілки письменників, заслужений діяч мистецтв України Олег Герман поділився з присутніми своїми думками про життя і творчість Кобзаря. Він переконаний, що Шевченко – взірець того, наскільки високо людина може піднятися над обставинами, якими б складними вони не були. Адже народився Тарас Григорович в неймовірно несприятливих для успіху умовах. Був сиротою і кріпаком. Не мав жодної підтримки. Це звучало як вирок. Але, наділений могутнім талантом,  він став людиною, яку  знає і любить світ, пророком української нації.

У кожного з нас своє прочитання Шевченка, своя стежина до нього. Олег Михайлович поділився спогадами про те, як Шевченко прийшов в його життя, показав  маленький пожовтілий від часу «Кобзар», надрукований в 1943 році, який його батько проніс крізь німецькі і сталінські табори і який став родинною реліквією. Прочитав Олег Михайлович  й уривки з листів Тараса Григоровича – і це теж було захоплююче цікаво, бо в них ми чуємо щирий голос людини,  не трибуна, не пророка, а людини з її житейськими  проблемами. Листи різні – веселі і сумні. Але головне – Шевченківські.

«Отож, читаймо і перечитуймо Шевченкове слово, вивчаймо його творчість», – закликала присутніх директор бібіліотеки ТДМУ Олена Проців.

У фіналі літературно-мистецького дійства вірші Тараса Шевченка прозвучали у виконанні студентів і викладачів. Аудиторія відгукнулася щедрими оплесками, а директор тернопільського видавництва «Джура» Василь Ванчура подарував кожному виконавцю найсвіжіший примірник книги  Олега Германа з автографом автора.

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=2022912127830907

Лідія Хміляр.