Святкування Холі у ТДМУ

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 21 березня 2019 року відсвяткували Холі або фестиваль кольорів – популярне свято в Індії. Його також святкують в Непалі, Бангладеш, Пакистані, Шрі-Ланці та інших країнах, де є індійські діаспори. Фестиваль Холі зберігся до нашого часу практично в первинному вигляді. Згідно з сучасним дослідженням, Холі має історію довжиною в дві тисячі років. Фестиваль кольорів – це торжество на честь Крішни та його розваг з простими, віруючими в нього людьми. Це одне з небагатьох свят в Індії, коли жителі не намагаються одягати своє найкраще вбрання, а навпаки, одягаються в скромне та просте, оскільки існує велика ймовірність, що його забруднять фарбами.

Це фестиваль кольорів, щастя і любові. Воно символізує перемогу добра над злом, прихід весни і завершення зими.  Студенти у дворі студент містечка на вулиці Живова обсипали один одного фарбами і вітали кожного зі словами «Happy Holi». Радості і щастю не було меж адже такі святкування дають можливість людям відчувати себе тут як вдома, тримати зв’язок зі своїми традиціями.

Зазвичай, свято триває кілька днів, а дати, коли вся Індія перетворюється на різнобарвну веселку, щороку змінюються. Окрім релігійного підгрунтя, у цього свята є і практичні сторони: навесні частішають застуди, а обсипання лікувальними порошками з трав знижує рівень захворювань. Вважається, що обсипання фарбою повинно принести щастя. Чим більше фарби на одязі, тим більше хороших побажань спрямовано на адресу людини.

Холі вважається єдиним у році дитячим «святом непослуху». Під час святкування в Індії на вулицях можна побачити різнокольорових корів і собак. У фарбі все – будинки, машини, люди. В Індії, де весь рік діють найсуворіші соціальні закони, на Холі можна облити фарбою костюм чиновника чи штовхнути в калюжу вченого брахмана. Це свято, коли стираються всі соціальні межі. І при цьому ніхто не має права ображатися.

Організаторами Холі цього року стали Tarun Kaushik, Mohit Vijay Gaud, Nitin Kumar, Jitendra Chaudhary і Shubham Bharti.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.