«Школа BLS» від студентів ТДМУ для учнів тернопільських шкіл

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського разом з представниками  УМСА завітали 19 березня 2019 року до учнів восьмого класу Тернопільської ЗОШ №28.

Вони розповіли дітям про  основи надання першої допомоги і навчили їх базовим навичкам. Відомо, що в Україні майже 80% постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій, терактів та звичайних сутичок помирають на догоспітальному етапі. У той час в економічно розвинених країнах цей показник значно менший.

Завдяки майбутнім лікарям учні школи навчилися оцінювати свідомість постраждалого, перевіряти ознаки життя та проводити серцево-легеневу реанімацію. Кожен мав можливість спробувати свої сили на спеціальному манекені для СЛР.

Також волонтери ТДМУ, заручившись підтримкою та допомогою громадської організації «Білі берети – Рівне», розпочали проект, метою якого є навчити якомога більшу кількість людей надавати першу допомогу (за протоколом BLS — basic life support).

«Школа BLS» для учнів тернопільських навчальних закладів триватиме надалі. Цього разу учнів ЗОШ №28 навчали Тарасюк Р.Ю. і Крам В.В.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету І.Горбачевського.