Меню Закрити

Професор ТДМУ взяв участь у науковому симпозіумі світового масштабу

Професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Грищук Л.А. взяв участь у «2nd Joint German Ministry of  Health and WHO Regional Office for Europe World TB Day Event» та «13th Scientific Symposium on the occasion of World Tuberculosis Day». Ці конференції проводились 19-20 березня у Берліні ( Німеччина ).

«2nd Joint German Ministry of Health and WHO Regional Office for Europe World TB Day Event» відбулася 19 березня 2019 року в Інституті Роберта Коха. На форумі було відмічено, що завдяки декларації ООН «Об’єднати з метою припинення туберкульозу: невідкладна глобальна реакція на глобальну епідемію» світові лідери підтвердили своє зобов’язання зупинити туберкульоз до 2030 року.

У рамках спільно організованого заходу в контексті Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2019 року політичні представники, а також технічні експерти країн Європейського регіону ВООЗ об’єдналися, щоб продовжити зустріч на вищому рівні ООН з питань туберкульозу у 2018 році. Захід забезпечив платформу для обговорення необхідних подальших кроків на шляху до усунення туберкульозу, приділяючи особливу увагу впровадженню багатосекторальної системи підзвітності, туберкульозу, стійкого до ліків, та синергії з загальним охопленням медичного обслуговування. Були заслухані 19 доповідей з 11 країн Європи. .

Інститут Роберта Коха у Берліні.

20 березня був проведений 13-ий науковий симпозіум з туберкульозу, спільно організований Форумом Коха-Мечникова (КМФ) та Університетом гуманітарних наук імені Аккона.

Відкриваючи симпозіум професор Тімо Ульрихс зазначив, що у вересні 2018 року відбулася важлива зустріч, присвячена проблемам туберкульозу в ООН (Нью-Йорк). Вона стала важливою віхою в глобальній боротьбі з туберкульозом, і наступні роки покажуть, як її рішення, зобов’язання та результати будуть переведені на ефективні дії для боротьби з хворобою. Для цього необхідне широке міжнародне співробітництво. У нашому європейському регіоні ВООЗ міжнародні проекти спільного співробітництва з туберкульозу мають давню традицію, особливо між Німеччиною та її східноєвропейськими партнерами в Російській Федерації, Грузії, Молдові та Україні, організованою та підтримуваною Форумом Коха-Мечникова (KMF).

Він додав, що на 13-му науковому симпозіумі з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом КМФ надає платформу для обговорення результатів та наслідків зустрічі ООН та в той же час необхідно зосередитися на сучасних процесах профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, а також на нових стратегіях боротьби з туберкульозом, а саме з використанням нанотехнологій.

На симпозіумі було заслухано 16 доповідей  науковців з 6 країн Європи.

Першою була доповідь M. van den Boom, Європейський офіс ВООЗ, Копенгаген  « Current epidemiological trends in the WHO European Region».

Цікавими були доповіді:

E.Kokhreidze, Z.Avaliani, National Center for Tuberculosis and Lung Disease, Tbilisi: Influence of Isoniazid Prevention Treatment on Preventing the Development of  Active Tuberculosis among Children with Latent Tuberculosis Infection.

V.Vilc, V.Crudu, Institute for TB control Chiril Draganiuc, Chisinau: Burden of tuberculosis drug resistance in Eastern Europe: Moldova experience.

E.Richter, Limbach Laboratories: Laboratory diagnostics – what is important, what is new?

V.Formin, SB RAS: New developments in the field of aerosol therapy in the framework of integration projects of the SO RAS.

W.Jakubowiak, Stop TB department, WHO: History of technology of the nanoaerosol delivery.

Професор Грищук Л.А. виступив на симпозіумі з доповіддю «The epidemiological situation with MDR tuberculosis in Ukraine».

Під час симпозіуму були намічені плани подальшої співпраці з німецькими колегами та науковцями інших країн.

Також була проведена  екскурсія до музею Роберта Коха та  кімнати-мавзолею, де він похований.

Фото вечірнього Берліну.