«Інша мова – інше бачення» – завершальний акорд Тижня іноземних мов у ТДМУ

Підсумком проведення Тижня іноземних мову ТДМУ став творчо-мистецький вечір, який відбувся 29 березня 2019 р. Ведучими концерту були студенти МадукаЧібуіке, Артем Винниченко і Соломія Лівак.

Найбільше й найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

Розпочався концерт з декламування німецькою мовою вірша Г.Гайне «Die Lorelei» Оксаною Мельничук – студенткою 13-ї групи першого курсу медичного факультету.

Творчі та неординарні особистості наші студенти. Це довів студент-першокурсник гр.13 Артур Захарко авторським віршем німецькою мовою «Wasistdenwichtig».

Важливу роль у поширенні мови відіграє музика. Своїм неперевершеним акапельним виконанням пісні «Let my people go» вразив всіх глядачів студент 21-ї групи першого курсу медичного факультету Юрій Череватий.

«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», – свого часу сказав Йоганн Вольфганг фон Ґете. Та багатство, втілене в скарбниці мов інших народів, залишається для людини недоступним, якщо вона не оволоділа рідною мовою, не відчула її краси. Відомий вірш Р.Кіплінга «I keep six honest serving-men» мовою оригіналу продекламував студент 7-ї групи другого курсу медичного факультету Степан Ванкевич та в перекладі на українську мову студент 31-ї групи другого курсу факультету іноземних студентів Чібуіке Мадука.

Уже декілька поколінь поспіль у всьому світі вивчають іноземну мову за текстами пісень мегапопулярних гуртів. Відомий хіт групи Metallica «Nothing else matters» виконав дует студентів 1-ї групи першого курсу медичного факультету Джулії Баранецької та Валентина Богомолова.

Танець – таємна мова нації. Пластика та витонченість рухів вразили глядачів під час виконання танцю до пісні Бейонсs «End of my time» студентки 72-ї групи першого курсу факультету іноземних студентів Ігегани Глорі.

«Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, а камінь має». Вірш «Утоплена» геніального Тараса Шевченка прочитала студентка 7-ї групи другого курсу медичного факультету Маряна Бучинська.

Ритмічність рухів у танці побачили учасники концерту студентки 12-ї групи першого курсу медичного факультету Марії Сорокоуз.

На факультеті іноземних студентів нашого університету навчаються студенти з багатьох країн світу: Індії, Пакистану, Сирії, Марокко, Судану, Нігерії, Гани, Замбії, Єгипту, Польщі та інших. Вони репрезентують багатство культур всіх континентів планети. Відомий шлягер Дж. Баклі «Halleluayah» прозвучав у акапельному виконанні студенток 31-ї групи першого курсу медичного факультету Олуватунбосун Вівіан і Бернард Фейвор.

Витончену гру на скрипці чарівної мелодії Рольфа Роланда «Song from a secret garden» продемонструвала студентка 24-ї групи першого курсу медичного факультету Діана Савків.

Високі вокальні здібності виявила студентка 19-ї групи першого курсу медичного факультету Валерія Слободянюк під час виконання пісні Сафури «Drip drop».

Студенти 12-ї групи другого курсу організували пізнавально-розважальне шоу «Хто зверху», в якому могли взяти участь усі бажаючі.

За допомогою мови люди спілкуються між собою, висловлюють свої думки, почуття. Милозвучно прозвучала відома пісня Стіва Вандера «I just called» у виконанні всіх студентів 3-ї групи першого курсу стоматологічного факультету.

Майстерною грою на гітарі, спонукаючи підспівувати весь зал, під час виконання пісні Ед Ширана «Shape of you» вразив студент 32-ї групи першого курсу факультету іноземних студентів Панарі Дубей.

Наприкінці концерту зі словами подяки виступила завідувач кафедри Н.О.Федчишин, наголосивши на важливості вивчення іноземних мов, оскільки це відкриває можливість навчатися у престижних закордонних університетах, отримати перспективну роботу, вільно мандрувати, бути в курсі останніх новин науки та техніки, забезпечувати комунікацію між народами.

Відтак завідувач кафедри подякувала організаторам і учасникам заходу.