Студенти ТДМУ ознайомилися з діяльністю громадської організації «Лярш-Тернопіль», яка опікується людьми з розумовою неповносправністю

Співробітники кафедри фізіології з основами біетики та біобезпеки ТДМУ організували зустріч студентів з засновниками та членами громадської організації «Лярш-Тернопіль». Головною місією цієї організації є робота з людьми з розумовою неповносправністю. Перед майбутніми медиками виступила керівник цієї спільноти – Гобоніс Тетяна Володимирівна, яка повідомила про історію виникнення організації «Лярш», а пізніше – «Лярш-Тернопіль». Сьогодні L’Arche – це Міжнародна федерація, яка об’єднує майже 145 спільнот різних віросповідань у 40 країнах світу. Організатори спільноти показали цікаву презентацію про її діяльність.

На фото керівник ГО «Лярш-Тернопіль» – Гобоніс Т.В., викладачі кафедри фізіології з основами біетики та біобезпеки та студенти ІІ курсу.

Тетяна Володимирівна повідомила присутнім про те, що перша спільнота L’Arche в Україні створена у Львові у 2008 році. Другою спільнотою – є «Лярш-Тернопіль». У ній друзі разом з асистентами щодня працюють на майстерні та виготовляють різні вироби ручної роботи, освоюють соціальні навички, спільно моляться та проводять дозвілля.

У 2018 році майстерню «Вертеп», яка діє при церкві Матері Божої Неустанної Помочі, визнано проектом Міжнародної федерації L’Arche та створено спільноту і громадську організацію «Лярш-Тернопіль». Але далеко не всі тернополяни знають про існування цього об’єднання. Тому у Тернополі, 19 квітня, відбудеться презентація організації – «Мій особливий світ». Метою заходу є привернення уваги громадськості до людей з розумовою неповносправністю, які через свою особливість часто залишаються відокремленими від суспільства.

У Тернополі «Лярш» розпочався з батьків, які мали дітей з інвалідністю, але не мали абсолютної допомоги у їх соціалізації. При церкві вони організували майстерню «Вертеп», яка і зараз продовжує діяти. Там люди із розумовою неповносправністю приходять працювати, допомагають їм у цьому асистенти. Друзі, так називають учасників спільноти, знаходять в організації таке важливе спілкування та вчаться елементарних речей. Метою ГО є популяризування спільноти, виховання у тернополян толерантності.

На фото керівник і члени організації «Лярш-Тернопіль» представили виставку робіт неповносправних осіб.

Засновники і члени організації представили присутнім виставку робіт своїх вихованців і запросили студентів відвідати літні табори для неповносправних осіб у ролі майбутніх лікарів.

На фото керівник, члени організації «Лярш-Тернопіль», доц.Ратинська О.М. та студенти ІІ курсу.