У ТДМУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання сучасного акушерства»

Горбачевського 4-5 квітня 2019 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання сучасного акушерства», яка зібрала провідних фахівців науковців та практичних лікарів Тернопільської, Львівської, Рівненської, Вінницької, Київської, Волинської, Хмельницької, Дніпропетровської, Одеської областей. У конференції  взяли участь понад 360 представників галузі, з яких понад 25 професорів з різних вишів України.

Наукова програма форуму включала в себе такі питання, як патологія вагітності, пологів і післяпологового періоду; інноваційні стратегії в тактиці ведення  ускладненого перебігу вагітності та пологів, малоінвазивні втручання в акушерсько-гінекологічній практиці; емболізація маткових артерій  в лікуванні міоми матки, сучасна тактика антибактеріальної терапії в акушерстві та гінекології; менеджмент вагітності при невиношуванню, модель успішного лікування непліддя, корекції ендокринних порушень у жінок,психологічний стан жінок з фізіологічним та ускладненим перебігом вагітності.

З вітальним словом від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ. «Конференція «Актуальні питання сучасного акушерства» проводиться впродовж останніх 19 років. Щороку під час форуму науковці і лікарі-практики діляться своїми новими напрацюваннями, дізнаються про найсучасніші підходи у лікуванні хворих. Сьогодні в залі присутні не тільки гінекологи і акушери, а й лікарі сімейної медицини, які також повинні дбати про здоров’я жінок. Хочу запевнити, що наш університет надалі надаватиме підтримку для проведення таких конференцій. Плідних дискусій, нових друзів і вагомих успіхів», – побажав Іван Миколайович.

До присутніх з вітальним словом звернулася заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації  Т.Скарлош.

Член-кореспондент НАМН України, віце-президент Асоціації акушерів-гінекологів України, професор Леонід Маркін привітав учасників конференції з початком роботи. Він додав, що приємним є той факт, що у цьому форумі беруть активну участь керівники університету та області. На його думку, це свідчить про актуальність акушерсько-гінекологічної галузі та підтримку на всіх рівнях.

Заступник директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.Лук’янової НАМН України» з наукової роботи, заступник голови координаційної науково-методичної ради ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», професор В.Подольський, привітав учасників конференції.

У пленарному засіданні свої доповіді представили:

Маркін Л.Б. «НELP – синдром. Ризики і шанси».

Рикова О. «Міжнародне керівництво з діагностики та лікування синдром полікістозних яєчників 2018 року: що нового?».

Косей Н.В. «Інноваційні стратегії ведення лейоміоми матки».

Ткаченко Р.О. «Сучасна тактика антибактеріальної терапії акушерського сепсису».

Булавенко О.В. «Невиношування вагітності – сучасні підходи додіагностики і лікування».

У рамках конференції відбулися «круглі» столи «Репродуктивне здоров’я жінки», «Гармонія жіночого здоров’я».

Також було проведено майстер-класи «Невідкладна допомога при тромбоемболії», «Дистоція плечиків» та «Патологія шийки матки».

За результатами конференції було прийнято рішення-рекомендація щодо підвищення рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги у клініках України.