Студенти фармацевтичного факультету ТНМУ вивчали унікальні взірці флори у Національному ботанічному саду

Студенти ІІІ курсу фармацевтичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 11 травня 2019 року відвідали Національний ботанічний сад імені М.Гришка НАН України у місті Києві. Організували екскурсію викладачі кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою на чолі з завідувачем – професором Світланою Марчишин.

«Ми щороку організовуємо поїздки студентів других-третіх курсів у ботанічний сад кафедри фармакогнозії Львівського медичного університету ім. Данила Галицького і у Національний ботанічний сад ім.. М.Гришка НАН України. У Київ їдемо саме у травні, коли квітує одна з найдекоративніших колекційно-експозиційних ділянок ботсаду – сад бузків (Сірінгарій), який вже став його своєрідною візитною карткою, – зазначила Світлана Михайлівна. – Мета поїздки – навчально-пізнавальна, адже у ботанічному саду нас, насамперед, цікавили зразки різної місцевої природної рослинності, ділянки з рідкісними і зникаючими рослинами української і світової флори, лікарські рослини».

Цікаву і змістовну екскурсію ботанічним садом провела старший науковий співробітник відділу квітниково-декоративних рослин Тетяна Щербакова.

«Поїздка нам дуже сподобалася. Ми дізналися багато цікавої інформації, помилувалися красою флори, створеної і відтвореною працівниками ботсаду, прогулялись Києвом. Дякуємо за змістовно організоване дозвілля», – сказали студенти фармфакультету.

Між Тернопільським національним медичним університетом і Національним ботанічним садом імені М.Гришка НАН України укладена угода, метою якої є взаємна допомога під час здійснення науково-технічних досліджень з розробки та впровадження нових інтродукованих видів лікарських рослин з декоративним ефектом у харчову та фармацевтичну галузь України, а також розробки рекомендацій щодо створення високо-естетичних ландшафтних композицій на закритих територіях різноманітних оздоровчих комплексів, так і релаксаційних зон об’єктів озеленення загального користування з метою поліпшення самопочуття та психоемоційного стану відвідувачів.