Студенти ТНМУ долучилися до святкування Днів Європи в Україні

21 травня 2019 року студенти факультету іноземних студентів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського з доцентом кафедри іноземних мов Мар’яною Сокол відвідали на захід, присвячений святкуванню Днів Європи в Україні, що відбувся у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. У секторі мистецтв організували зустріч-діалог студентів, які є жителями країн-членів Євросоюзу.

У невимушеній атмосфері порівняли особливості життя та побуту в Україні та Польщі, а також дізналися про цікаві традиції інших країн.

Міхал Нітонь розповів про особливості навчання у вищих закладах у Польщі. У більшості випадків навчальний рік складається з тридцяти тижнів навчального курсу. Щотижня студенти мають близько тридцяти годин занять. Навчальний рік поділений на два семестри: осінній і весняний. Осінній семестр починається на початку жовтня й включає зимову екзаменаційну сесію. Весняний семестр триває з середини лютого до середини червня, включає літню екзаменаційну сесію. Студенти сільськогосподарських і низки технічних ВНЗ часто мають улітку виробничу практику. Навчання відбувається у формі лекцій, уроків, семінарів, лабораторних робіт і дискусій.

Зофія Ангарська описала деякі особливості своєї країни, а саме, що поляки пишаються своєю країною, плекають свою мову, культуру і традиції. Деякі все ще в змозі натхненно станцювати мазурку або полонез, а знанням народних пісень блисне кожен третій. Найбільшою цінністю для поляків є сім’я. На другому місці – робота. Потім йдуть релігія, політика, відпочинок, друзі. Поляки люблять вітати один одного. Можете вимовити слово «чесьць» («czesc»), що по-польськи означає «привіт, здрастуйте», а й використання всіма відомого «hеllo» нікого не введе в оману. При зустрічі слід потиснути людині руку. Вам обов’язково присвоять титул «Пан» або «Пані», обійтися без яких просто-таки не можна, поки ви офіційно не перейдете на «ти».

Марія Курек поділилась своїми враженнями від файного міста Тернопіль і України зокрема, а також розповіла, чому саме обрала цю країну для здобуття освіти.

Ягелка Войцех порівняв традиції України і Польщі, зазначивши, що звичайно невід’ємною частиною культури Польщі є свята. Свят у Польщі більш, ніж достатньо. Поляки – католики, і більшість свят у них релігійні. Серед найповажніших, звичайно, Різдво та Воскресіння. Крім того, тут відзначають Успіння Пресвятої Діви Марії, Зелені Святки, День Трьох Королів та ін. Серед найвідоміших державних свят – День Державного прапора, День Конституції, День Праці. Поляки всі великі свята відзначають в колі сім’ї. У день свята магазини в Польщі не працюють, навіть розважальні центри і кафе можуть бути зачинені.

У заході брали участь також і студенти медичного коледжу та ліцеїсти Тернополя. Запрошеним гостем була Шакіта Біллі – волонтер Корпусу Миру зі США.

Інформацію подала кафедра іноземних мов.