У ТНМУ відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Хімія природних сполук»

На базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 30-31 травня 2019 року відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Хімія природних сполук».

Загалом на конференцію прибуло понад 60 фахівців у галузі фармації і медицини.

З вітальним словом від імені ректора ТНМУ, професора Михайла Корди до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

Під час таких форумів, сказав Іван Миколайович, науковці діляться своїми науковими здобутками; молодь має можливість поспілкуватися з досить знаними, провідними фахівцями, спеціалістами України та інших держав. Професор Іван Кліщ підкреслив важливість таких конференцій і запевнив, що університет і надалі підтримуватиме проведення таких форумів, побажав плідних дискусій, нових друзів, вагомих успіхів.

У конференції взяли участь представники 22 різних організацій України та Польщі, серед яких 8 університетів медичного і фармацевтичного профілю, 3 університети немедичного профілю, 2 науково-дослідних інститути НАН України, 1 навчальний заклад Польщі (м. Ополе), Національний ботанічний сад імені М.Гришка НАН України, Ботанічний сад Львівського національного університету імені І.Франка, Державне підприємство «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» (м. Харків), ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ПАТ «Галичфарм» (м. Львів).

Практичним завданням конференції були питання виділення, ідентифікації, встановлення біологічної активності низки біологічно активних речовин лікарських рослин, виявлення їх за допомогою сучасних методів аналізу.  Також обговорювалася стандартизація лікарської рослинної сировини, рослинних препаратів, згідно з вимогами Державної Фармакопеї України (ДФУ).

Під час конференції піднімалися такі важливі питання, як збереження природних ресурсів та використання фітопрепаратів у комплексному лікуванні чималої кількості захворювань.

Доповідачами пленарних доповідей були проф. Марчишин С.М. (ТНМУ), проф. Хворост О.П. (НФаУ), prof. Piotr Paweł Wieczorek (University of Opole, Poland), проф. Пасєчко Н.В. (ТНМУ), проф. Грицик А.Р. (Ів.-Ф. НМУ), prof. Izabela Jasicka-Misiak (University of Opole, Poland).

Було заслухано і обговорено 21 доповідь на двох секціях, переглянуто і обговорено 15 повідомлень, які стосуються різних аспектів вивчення складу, аналізу, фармакологічної активності і стандартизації лікарської рослинної сировини та створення, виробництва, стандартизації готових лікарських засобів на її основі.

Під час конференції всі присутні мали змогу ознайомитися з напрацюваннями провідних науковців в галузі фармації, поділитися власним досвідом, отримати відповіді на запитання, отримати нові знайомства і зміцнити давні контакти. Учасники наукового форуму за підсумками заходу прийняли резолюцію.

Одноголосно було прийнято рішення щодо необхідності об’єднання зусиль та налагодження співпраці фахівців різних фармацевтичних та медичних навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації з метою комплексного дослідження лікарської рослинної сировини, створення на її основі нових оригінальних і ефективних вітчизняних лікарських засобів та впровадження отриманих результатів у практичну фармацію і медицину.

З резолюцією можна ознайомитися тут: РІШЕННЯ КОНФ 2019ф