Меню Закрити

Викладачі ТНМУ стали учасниками проекту «Два кроки: інтернаціоналізація в практиці – Швеція, Україна і Білорусія»

27-29 травня 2019 року у місті Уппсала (Швеція) в рамках Балтійської університетської програми був реалізований проект «Два кроки: інтернаціоналізація в практиці – Швеція, Україна і Білорусія». У ньому взяли участь 24 представники вишів України, 9 – Білорусі та 14 – Швеції. Очолила зустріч директор Балтійської університетської програми в Уппсальському університеті Мадлен Гранвік. До делегації ТНМУ увійшли завідувач кафедри медичної біології, професор Федонюк Лариса Ярославівна та доцент кафедри педіатрії № 2 Ковальчук Тетяна Анатоліївна.

Проф. Федонюк Л.Я. та доц. Ковальчук Т.А. готуються до початку засідання.

ТНМУ розглядає інтерналізацію як можливість навчання медицині в іншій країні, будучи частиною міжнародної спільноти в практиці. У цьому контексті інтернаціоналізація також включає інтеграцію глобальних перспектив і міжкультурного втілення в навчально-виховний процес. Це все передбачає транснаціональний підхід, коли медичні школи працюють разом з іншими міжнародними навчальними закладами для досягнення спільних цілей. Це допомагає вирішувати ключові проблеми в суспільстві і передбачає співпрацю між низкою медичних шкіл різних країн. Безпека пацієнтів, нові права пацієнта, нові вимоги та нові очікування створюють виклики і необхідність стандартизації та акредитації медичних шкіл.

Geir Loe (старший співробітник Швецького сільськогосподарського університету) ділиться досвідом партнерства швецьких університетів з Україною та Білорусією в рамках програм Erasmus+.

Оксана Краєвська (координатор програм Erasmus+ у Львівському національному університеті імені І.Франка) розповідає про можливості програм Erasmus+ та інтернаціоналізації для України.

Робота у групах з дискусією стратегії інтернаціоналізації та викликів щодо успішної імплементації міжнародної співпраці.

У результаті участі у проекті ТНМУ планує знайти нових європейських партнерів для організації нових програм академічної мобільності серед викладачів і студентів. Ми також будемо раді поділитися досвідом у цьому напрямку з новими партнерами. Ми розглядаємо мобільність студентів як можливість навчання та стажування. Що стосується мобільності викладачів, перспективним напрямком співпраці є імплементація програм запрошених лекторів та спільних наукових дослідженнь в основних галузях медицини, фармації, стоматології та сестринської справи. Досвід, отриманий під час таких мобільностей, планується впровадити у навчальний процес ТНМУ. Сподіваємося, що в майбутньому це дасть можливість розробити спільні освітні програми з університетами-партнерами.