Меню Закрити

З теплими спогадами учасники Міжнародних літніх студентських шкіл у ТНМУ повернулися додому

Зі сльозами на очах проводжали своїх нових друзів студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, які взяли участь у цьогорічних ХIV Міжнародних літніх студентських школах. Останнім барвистим акордом цього заходу стало закриття літніх шкіл в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина».

Тиждень, насичений заходами, тренінгами, подорожами і спілкуванням, промайнув дуже швидко, але студенти встигли здружитися – вони стали однією родиною.

Нагадаємо, що до НОК «Червона калина» завітали представники Вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ (Біла Підляска, Польща), Вищої школи наук про здоров’я Collegium Masoviense (Жирардув, Польща), Тбіліського державного медичного університету (Грузія), Самаркандського державного медичного інституту (Узбекистан), Ташкентського державного стоматологічного інституту (Узбекистан), Люблінського медичного університету (Польща), Карлового університету в Празі (Чехія), Університету Мансури (Єгипет), Державного університету медицини і фармації імені Н.Тестеміцану (Кишинів, Республіка Молдова).

Цього разу учасники літніх шкіл отримали унікальну нагоду послухати лекції і взяти участь у воркшопах, які підготував провідний фахівець в галузі мікробіології та імунології інфекційних захворювань, а також в галузі громадського здоров’я професор Університету Аккону (Берлін, Німеччина) Тімо Ульріхс (Timo Ulrichs). Теми лекцій та практичних занять стосувалися громадського здоров’я, системи охорони здоров’я в різних країнах. Оскільки до НОК «Червона калина» приїхали представники різних країн, то всі студенти мали завдання зробити аналіз певних аспектів системи охорони здоров’я в різних державах. Після цього кожна група представляла свою презентацію. Всі учасники задоволені участю у лекціях і воркшопах від Тімо Ульріхса. Зазначимо, що ця традиція, коли партнери Тернопільського медуніверситету діляться знаннями і досвідом під час літніх шкіл, триває упродовж кількох років і має позитивний результат.

Як зазначила ідейний натхненник цього проекту Наталія Лісничук, наступний захід буде ювілейним, тому оргкомітет планує збільшити кількість майстер-класів. Відповідна робота з запрошення іноземних науковців до участі буде розпочата у вересні цього року.

Усіх учасників вразила презентація країни та свого вишу від студентів Університету Мансури (Єгипет). Вони її зробили у вигляд театралізованого дійства, наповнили цікавою інформацією. Окрім того, за сприяння нашого партнера професора Хусейна І. Ель-Саббаха (рrof. Dr. Hussein I. El-Subbagh) в одній з найбільших газет Єгипту та в виданні університету вийшли розгорнуті статті про Міжнародні літні студентські школи в ТНМУ.

Представники всіх вишів, які завітали на цьогорічні літні школи, презентували свої крани та навчальні заклади. Вони серйозно до цього поставилися, адже мали можливість відкрити для всіх свою рідну землю. Таким чином літні школи виконують функцію народної культурної дипломатії і здружують між собою молодих людей різних національностей. Вперше на літні школи приїхали студенти Державного університету медицини і фармації імені Н.Тестеміцану (Кишинів, Республіка Молдова). Вони висловили своє захоплення цим проектом і наступного року ми знову вітатимемо представників цього вишу в НОК «Червона калина».

«Алгоритм літніх шкіл не змінюється упродовж тривалого часу. Він є найоптимальнішим для того, щоб кожен учасник мав можливість проявити себе в різних аспектах – мистецькому, науковому, освітньому, культурному, спортивному, щоб у всіх делегацій була змога якнайкраще презентувати себе.

Ми щиро вдячні адміністрації університету та всім підрозділам ТНМУ за максимальне сприяння у реалізації цього тривалого проекту», – зазначила Наталія Лісничук.

Особливу подяку оргкомітет та всі учасники висловлюють комплексу студентського харчування, які забезпечили смачну їжу, відмінну атмосферу, зокрема керівнику цього підрозділу Коцур А.М і Гомеляк О.А.. Потрібно зазначити, що 13 учасників літніх шкіл є представниками мусульманської віри. Для них працівники кухні готували страви відповідно до їх традицій. Також були враховані пропозиції від студентів, які дотримуються принципів вегетаріанського харчування.

Прес-служба Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського