ТНМУ – лідер серед медичних вишів за результатами міжнародного іспиту з основ медицини

Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського посів перше місце за відсотком правильних відповідей з міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM). Про це повідомили під час брифінгу, що відбувся 6 серпня за участи заступника міністра охорони здоров’я України Олександра Лінчевського та заступниці директора з організації та проведення ліцензійних іспитів Центру тестування при МОЗ України Лесі Войтенко.

На брифінгу були представлені групові результати міжнародного іспиту з основ медицини (International Foundations of Medicine – IFOM), який студенти-медики складали 1-3 липня 2019 року.

Нагадуємо, що цей міжнародний іспит з основ медицини у рамках Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ), що перевіряє рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін, українські студенти-медики третього курсу складали вперше.

Складала тест і перевіряла результати найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція – Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США).

Цьогоріч міжнародний іспит з основ медицини складали понад 12 тисяч студентів-медиків із 21 закладу вищої освіти України.

За оцінками NBME, найкраще склали тест студенти третього курсу спеціальності “Медицина” ТНМУ –  36,32%.

Загальний рейтинг університетів:

Заклад вищої медичної освіти Відсоток правильних відповідей
Тернопільський національний медичний університет 36.32
Чорноморський національний університет імені Петра Могили 24.88
Дніпропетровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини 24.12
Львівський медичний інститут 21.29

На пресбрифінгу також зазначили, що середній відсоток правильних відповідей українських студентів 3 курсу, що складали іспит українською, англійською, російською мовами, – 30,24%. Це значно краще, ніж показники моніторингового дослідження, який проходили студенти 4 курсу в рамках міжнародного дослідження якості вищої освіти у березні цього року.

Надалі результати, надані Національною радою медичних екзаменаторів (NBME), аналізуватиме спеціальна комісія у співпраці з представниками NBME з метою оцінки результатів студентів. До уваги також братиметься вплив низки серйозних порушень, зафіксованих під час проведення іспиту.

«Цим іспитом ми фактично розпочали нову еру в медичній освіті в Україні, – зазначив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України. – Медична освіта буде розвиватися, а стандарти оцінки якості освіти відповідатимуть міжнародному рівню. Це є невід’ємна частина масштабної трансформації системи охорони здоров’я».

Учасники пресбрифінгу також подякували усім студентам, котрі прийшли і склали іспит.

Перше місце у рейтингу ТНМУ вкотре засвідчило високу якість надання освітніх послуг і належну підготовку медичних кадрів у виші.