Меню Закрити

Науковці ТНМУ взяли участь у ХХІ щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні питання педіатрії»

ХХІ щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання педіатрії» цього річ була присвячена пам’яті члена-кореспондента НАН, НАМН України, професора В.Сідельникова та 75-річчю кафедри педіатрії №2 Національного медичного університету імені О.Богомольця. Захід відбувся у Львові. Цей форум є традиційним і цьогоріч зібрав понад 1000 дитячих та сімейних лікарів, спеціалістів інших педіатричних спеціальностей, організаторів охорони здоров’я, освітян та науковців. На ньому були представлені педіатричні кафедри 12 закладів вищої освіти МОЗ України та 3 академій післядипломної медичної освіти, ДУ «Інститут педіатрії акушерства і гінекології імені О.Лук’янової НАМН України», Український інститут клінічної генетики ХНМУ, ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» та ін.

Учасники конференції – завідувачі кафедр педіатрії ВНЗ України.

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського  представляв колектив авторів кафедри педіатрії навчально-наукового інституту післядипломної освіти – професор Наталія Банадига, доцент Ігор Рогальський з доповіддю на тему «Погляд педіатра на проблему Лайм-бореліозу у дітей».

Доповідь викликала жваву дискусію, водночас зацікавленість діагностичними можливостями Тернопільського національного медичного університету щодо хвороби Лайма.

Доцент Ігор Рогальський доповідає на конференції.

Учасники конференції висловлюють впевненість, що покращанню освітньої діяльності закладів вищої освіти щодо підготовки дитячих лікарів сприятиме впровадження нових стандартів підготовки за спеціальностями «Медицина» та «Педіатрія» на засадах проблемно-орієнтованої та поглибленої практичної підготовки.

Професор Наталія Банадига з колегами: професори Світлана Недєльська (Запоріжжя) та Юрій Марушко ( Київ)( зліва направо).

Пріоритети підготовки дитячих лікарів та наукового пошуку повинні визначатись, перш за все, потребами галузі. На цей час в Україні спостерігається зростання поширеності у дітей хвороб органів дихання, уроджених аномалій, новоутворень, хвороб ендокринної системи, хвороб системи кровообігу, травм та отруєнь. Вочевидь, така динаміка поширеності хвороб дитячого віку свідчить про вплив екологічно забрудненого довкілля, нездорового способу життя більшості українських родин, низки спадкових факторів, нераціонального харчування та поширення шкідливих звичок серед дітей та підлітків. Нині процеси реформування галузі та медичної освіти відбуваються на тлі різкого зменшення обсягів підготовки дитячих лікарів у медичних вишах, що може призвести до кризових явищ щодо забезпеченості дитячими лікарями, дитячими інфекціоністами і неонатологами та у майбутньому погіршить якість надання медичної допомоги дитячому населенню нашої країни.