Меню Закрити

Представники ТНМУ взяли участь у ІІІ Конгресі спільних Європейських неонатальних товариств

У Маастріхті (Нідерланди) 17-21 вересня 2019 року відбувся ІІІ Конгрес спільних Європейських неонатальних товариств, основною метою якого було удосконалення діагностики та лікування захворювань у новонароджених, вплив неонатальної патології на сім’ю та родину, впровадження заходів для покращання здоров’я немовляти та його родини. В роботі конгресу взяли участь лікарі понад 100 країн світу, представники ESPR – європейської спільноти педіатричних досліджень, UENPS – союзу Європейських неонатальних та перинатальних товариств, EFCNI –Європейської фундації щодо догляду за новонародженими немовлятами, а також представники Асоціації неонатологів України, викладачі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.

Проф. Павлишин Г.А. та асистент Сарапук І.М.

До програми 3rd ENS були включені доповіді «Developmental care – important component of pretermin fants management», «Parenteral stressing NICU – who suffer greater: mother or father?», що дало можливість обговорити результати власних досліджень з європейськими фахівцями, експертами.

Проф. Павлишин Г.А. презентує постерну доповідь. Ас. Сарапук І.М. доповідає результати наукової роботи.

Особлива увага на конгресі приділялася питанню харчування як доношених, так і недоношених немовлят, представлено нові рекомендації ESPAGAN-2018 щодо парентерального харчування.

Експертами з дитячого харчування були представлені кращі практики харчування, зокрема раннє парентеральне харчування, раннє ентеральне харчування, оптимізація годування грудним молоком, фортифікація грудного молока, що покращують віддалені наслідки у передчасно народжених немовлят.

«Червоною ниткою» конгресу були питання нейро-розвиткового догляду, активне залучення батьків у відділення інтенсивної терапії, створення окремих сімейних палат у відділеннях інтенсивної терапії, сімейно-орієнтований розвитковий догляд за немовлям, починаючи з першого дня життя, що покращує неврологічний розвиток та зменшує віддалені когнітивні та поведінкові порушення. Польща нещодавно приєдналась до міжнародного проєкту щодо сімейно-орієнтованого догляду у відділеннях інтенсивної терапії, і стала піонером серед східних європейських країн.

Проф. Павлишин Г.А., проф. Tomasz Szczapa(Poland), ас. Сарапук І.М.

На конгресі були представлені основні складові «Європейських стандартів догляду за здоров’ям новонароджених», розроблених Європейською фундацією догляду за новонародженими немовлятами (EFCNI), та активно впроваджені в практичну роботу Головою цієї батьківської організації п. Silke Mader.

Питання нейро-розвиткового догляду тісно перепліталися на конгресі з профілактикою та менеджментом болю у новонароджених, ранніми та віддаленими його наслідками. У відділеннях інтенсивної терапії, під час моніторингу, діагностичних та лікувальних заходів новонародженим  проводяться численні інвазивні процедури (понад 20 болючих маніпуляцій впродовж одного дня), число яких збільшується з кожним роком.

Низка доповідей була присвячена проблемам інфекційної патології, зокрема респіраторно-синцитіальній інфекції у новонароджених. Проф. AngelikaBergerпідкреслила важливість проблеми RSV-інфекції серед дітей раннього віку – 64 млн. випадків захворювання серед немовлят, 3,4 млн – з важкою формою RSV-інфекції, що потребують госпіталізації, до 199 тис дітей до 5-річного віку помирають від RSV-інфекції. Лікування РВС-інфекції обмежується відсутністю ефективних противірусних середників, тому, на сьогодні, акцентується увага на ролі вакцинації немовлят з групи підвищеного ризику. Особливий інтерес викликала доповідь про поєднання сепсису та віддалених пошкоджень мозку, про зв’язок неонатальної інфекції та неврологічного дефіциту, ефективність імунотерапії та пентоксифіліну в лікуванні такої категорії пацієнтів.

Участь у ІІІ Конгресі спільних Європейських неонатологічних товариствдає можливість підвищити кваліфікаційний та професійний рівень в галузі неонатології, та поділитися досвідом щодо виходжування передчасно народжених в умовах України, Тернопільського регіону. Водночас, налагодження та розширення особистих контактів на міжнародному неонатологічному форумі сприятиме розвитку міжнародної співпраці, творчій комунікації та  інтеграції університету у глобальний науковий простір.

Щира вдячність адміністрації Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, президенту Фундації медичної допомоги дітям п. Bjoern Martinoff за підтримку, сприяння, можливість взяти участь в ІІІ Конгресі спільних Європейських неонатологічних товариств та презентувати результати наших наукових досліджень на міжнародному форумі.