Місце сили Анатолія Вихруща

У затишній залі університетської бібліотеки відбулася зустріч з науковцем, громадським діячем і поетом Анатолієм Вихрущем.

Анатолій Вихрущ – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови ТНМУ. Автор поетичних збірок «Розмова з батьком», «Квіти для мами», «Медитація», «Вибране для вибраних».

Година спілкування збігла, як одна мить: цікаві замальовки з власного життя Анатолій Володимирович щедро приправляв добірними жартами й, звісно, власною поезією. Присутні не лише збагатилися духовно та отримали естетичне задоволення, а й кілька цінних порад з власного досвіду Анатолія Вихруща.

«Ніколи не поспішайте з самооцінкою та оцінкою підростаючого покоління – як власних дітей, так і учнів. Адже є діти зіркові, таланти яких уже яскраво помітні з дошкільного віку. Я до того племені не належав, – з усмішкою зізнається Анатолій Володимирович. – А є люди, які довго розганяються. І вже значно пізніше оточення з подивом дивиться, що виросло з цієї дитини. Мені «розвиднілося» на другому курсі загальнотехнічного факультету, звідки виходили вчителі трудового навчання та фізики. Якби хтось колись сказав, що ця людина прийде на кафедру української мови, то довго сміялися б мої педагоги й я разом з ними. І за це я дуже вдячний своїм батькам. Вони ніколи не впливали на мене больовим методом, а дуже м’яко. Це звучало приблизно так: «Може, б ти спробував вступити до аспірантури? Може, б ти спробував піти в докторантуру?» Їхня допомога завжди була толерантна, виважена, прихована. Досягалося ж усе працею».

Поет вважає, що творчість – це подарунок людині від Бога. Причому це не стосується лише поезії: можна дуже творчо слухати вірші інших людей, творчо вирощувати квіти, готувати їсти та інше. Люди по-різному говорять з Богом: кожен своїми талантами.

Торкнувся Анатолій Володимирович і болючої заробітчанської теми. Він сам часто бував у Польщі, адже читав лекційні курси у польських вишах (Жешув, Люблін, Ярослав).

Анатолій Вихрущ поділився ще однією корисною думкою, яку відшукав у американського письменника та мислителя Карлоса Кастанеди.

– У Кастанеди є одна суперідея – місце твоєї сили. Візьміть у своє життя цей вислів. Це дуже круто! Я постійно ним користуюся. Місце твоєї сили – це місце, де вам було найкраще впродовж вашого життя. Який би я не був втомлений, якщо на одну хвилину «перескочив» у рідну Августівку Козівського району – знову готовий до нових викликів життя, – зізнається він.

На завершення зустрічі Анатолій Вихрущ запропонував усім студентам, які пробують себе в поезії, приносити свої тексти на кафедру української мови.