На території ТНМУ відкрили частину проєкту «Бронзовий Тернопіль»

На території Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, а саме біля морфологічного корпусу, 17 листопада 2019 року відкрили ще одну частину проекту «Бронзовий Тернопіль». Цього разу тернополяни і гості міста зможуть ознайомитися з тим, як виглядала площа ринку та синагога, які були зруйновані у 1944 році під час боїв за Тернопіль.

«Завдяки цьому проєкту ми відтворюємо історію нашого міста, – розповів заступник міського голови Леонід Бицюра. – Історію, яка до кінця недосліджена, історію, яку ми повинні відтворити для себе, історію, яка має працювати на розвиток патріотизму. А на причетності і любові до міста можемо розвивати те, що буде стосуватися майбутнього міста».

Архітектором цього проєкту є Володимир Кріса. Під час відкриття він зазначив, що в Тернополі дуже мало корінних тернополян, тому мало людей, які мали би відчуття давнього Тернополя і могли би його передати нащадкам. «Дуже погано, що площа, на якій був ринок, у нас не збереглася, а це – візитна картка всіх західних міст, ми її втратили, – додає скульптор Дмитро Мулярчук. – На макеті ми можемо побачити обриси цього місця у давнину. Є задум створити макети ратуші, Єзуїтського костелу, залізничного вокзалу, тому просимо долучатися до проєкту «Бронзовий Тернопіль» усіх людей доброї волі, адже спорудження усіх бронзових пам’яток стало можливе лише за сприяння сімей небайдужих тернополян – Маслівців, Дігаїв, Білянів».

Заступник міського голови Леонід Бицюра подякував ректору ТНМУ, професору Михайлу Корді за те, що університет надав дозвіл на встановлення макету ринку та синагоги на своїй території.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини з інтернет-джерел.