Студенти та викладачі ТНМУ провели навчальний курс на базі Міжнародної клініки відновного лікування професора Володимира Козявкіна

У рамках співпраці між Тернопільським національним медичним університетом імені І.Горбачевського та Міжнародною клінікою відновного лікування професора Володимира Козявкіна делегація працівників у складі асистента Яворської Оксани та двох студентських груп четвертого курсу спеціальності «Здоров’я людини» організували виїзний навчальний курс на базі вищезгаданої клініки, яка розташована у місті Трускавець.

Програма курсу передбачала 4 лекції, які стосувалися організації реабілітаційного процесу в клініці з застосуванням його оригінального методу інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР, використання цієї високоефективної технології у лікуванні пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, наслідків органічного ураження нервової системи те вертеброгеною патологією, значної наукової роботи, яка ведеться в клініці впродовж багатьох років.

Упродовж свого перебування в клініці студенти та викладач під час практичної частини мали змогу ознайомитися з cистемою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР). Система реабілітації побудована за полімодальним принципом із застосуванням різнобічних методів впливу на пацієнта. Дія одних методик доповнює та підсилює інші. Основний комплекс лікувальних заходів включає в себе біомеханічну корекцію хребта, мобілізацію суглобів кінцівок, рефлексотерапію, мобілізуючу гімнастику, спеціальну систему масажу, ритмічну гімнастику, апітерапію і механотерапію.

Основою системи інтенсивної нейрореабілітації є оригінальна методика полісегментарної біомеханічної корекції хребта, розроблена професором В.Козявкіним. Вона спрямована на усунення функціональних блокад хребцево-рухових сегментів та відновлення нормальної рухливості суглобів хребта.

Уже понад 12 років в Міжнародній клініці відновного лікування розробляються і застосовуються спеціалізовані ігрові пристрої та відповідне програмне забезпечення для комп’ютерної ігрової реабілітації. Виконуючи певну вправу лікувальної гімнастики, пацієнт одночасно грає у цікаву комп’ютерну гру.

Відзначимо не лише лікувальну роботу клініки, високий професіоналізм працівників, а сам дизайнерський проект. Клініка оформлена в стилі сецесії з застосуванням символічної орнаментики. Всі холи оздоблені оригінальними квітковими орнаментами. Декоративні компоненти інтер’єру, крім естетичного впливу, спрямовані на пробудження в дитини мотивації до одужання та вивільнення від своєї хвороби.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації університету за сприяння в організації поїздки, а також професору Володимиру Козявкіну та всім працівникам клініки за доброзичливе ставлення, високий професіоналізм і бажання ділитися досвідом, чуйне ставлення до студентів та викладачів,

Наша співпраця триватиме надалі для досягнення спільної мети – розвитку реабілітаційної допомоги в Україні.

Проф. Попович Д.В., асист. Яворська О.Л.