Студенти ТНМУ співорганізували акцію з нагоди Дня боротьби з ВІЛ/СНІД

Якщо проблему неможливо вирішити – потрібно змінити ставлення до неї. Якщо захворювання неможливо вилікувати – потрібно усі сили спрямувати на його попередження. Спільними зусиллями волонтерів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського та волонтерів Тернопільської обласної організації «Товариство Червоного Хреста України» на чолі з організатором – студенткою шостого курсу медичного факультету, Соломією Бандрівською було проведено благодійний захід «Безпечний кекс» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД. Цей день у світі традиційно відзначають 1 грудня.

Напередодні акції волонтери випекли 560 кексів, в чому їм допомогла громадська активістка Марія Шестипалка, яка вже не один рік поспіль організовує приготування вареників для воїнів ООС.

Випіканням і фасуванням кексів займалися Ілона Новаківська (медичний факультет, 3-й курс), Діана Гаврилюк (медичний факультет, 1-й курс), Ірина Масляк (медичний факультет, 5-й), Анастасія Козаківська (медичний факультет, 1-й курс), Роксолана Теодоровська (медичний факультет, 1-й курс), Наталія Захарчук (медичний факультет, 1-й курс), Христина Сівацька (медичний факультет, 1-й курс), Софія Балюк (медичний факультет, 1-й курс), Юлія Мельничук (фармацевтичний факультет, 2-й курс), Вікторія Шіляк Вікторія (медичний факультет, 2-й курс), Мар’яна Крижанівська (медичний факультет, 1-й курс), Юлія Кібець (медичний факультет, 6-й курс), Ольга Кузьмич (медичний факультет, 1-й курс), Мар’яна Світлик (медичний факультет, 1-й курс), Соломія Бандрівська (медичний факультет, 6-й курс), Тетяна Сілко (медичний факультет, 6-й курс), Анастасія Вишневська (медичний факультет, 6-й курс).

29 грудня 2019 року студенти за символічну суму пропонували випічку працівникам державних установ міста, навчальних кафедр ТНМУ, просто перехожим на центральних вулицях міста. Загалом було виручено 10487 гривень. Усі виручені кошти будуть спрямують на закупівлю медпрепаратів дітям Тернопільської області, які мають ВІЛ позитивний статус.

Купити кекси тернополянам і гостям міста пропонували Ірина Масляк (медичний факультет, 5-й курс), Анна Гнатюк (медичний факультет, 3-й курс), Микола Рудий (медичний факультет, 2-й курс), Анастасія Косаківська (медичний факультет, 1-й курс), Мар’яна Блашків (медичний факультет, 1-й курс), Мар’яна Світлик (медичний факультет, 1-й курс), Максим Лисюк (стоматологічний факультет, 2-й курс), Rida Saher (факультет іноземних студентів, 2-й курс), Олеся Безкоровайна (медичний факультет, 1-й курс), Аліна Голенко (фармацевтичний факультет, 2-й курс), Аліна Грановська (фармацевтичний факультет, 2-й курс), Олена Іванюк Олена (фармацевтичний факультет, 2-й курс), Оксана Побігушка (медичний факультет, 4-й курс), Галина Гурська (медичний факультет, 4-й курс), Юлія Ковалишин (медичний факультет, 4-й курс), Олена Кріль (стоматологічний факультет, 2-й курс), Максим Лисюк (стоматологічний факультет, 2-й курс).

Волонтери поширювали серед мешканців Тернополя інформаційні листівки, засоби бар’єрної контрацепції, які були надані громадською організацією «Джерела громадського здоров’я». Тернополяни дізналися про методи поширення ВІЛ та способи профілактики захворювання.

За сприяння ГО «Джерела громадського здоров’я» та ГО «Планета здоров’я» у біологічному корпусі Тернопільського медичного університету відбулося безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ/СНІД. У цьому допомагали наші студенти, зокрема Анастасія Косаківська (медичний факультет, 1-й курс), Богдан Гаюк (медичний факультет, 6-й курс), Мар’яна Блашків (медичний факультет, 1-й курс).

Студенти ТНМУ висловлюють подяку представницям Товариства «Червоний Хрест» Людмилі Ющенко, Любові Кіналь, Галина Олійник за підтримку та сприяння в проведенні акції.

Волонтери вдячні жителям Тернополя за допомогу у реалізації благородної ідеї, за адекватне і усвідомлене сприйняття поширення інформації та засобів контрацепції. ВІЛ/СНІД неможливо вилікувати, але його можливо зупинити!

Прес-секретар Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.