Меню Закрити

Доцент ТНМУ пройшла стажування у Польщі

У рамках співпраці між Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського та Жешувським університетом (Польща) доцент кафедри педіатрії №2 факультету іноземних студентів Вікторія Фурдела пройшла тримісячне стажування з вересня по грудень 2019 року на клінічній базі Медичного колегіуму в Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr.2 im. Sw. Jadwigi Królowej у Жешуві, обласному центрі Підкарпатського воєводства (Польща).

Клінічний воєводський шпиталь №2 імені св. королеви Ядвіги в Жешуві.

Це один з найбільших та сучасних лікувально-діагностичних центрів південно-східного регіону Польщі, який функціонує з 1989 року і розрахований на 856 ліжок. Тут надають медичну допомогу дорослому та дитячому населенню з Підкарпатського воєводства спеціалісти високого класу, про що свідчить низка отриманих міжнародних сертифікатів якості.

Основну частину часу доцент Вікторія Фурдела працювала у відділенні ІІ педіатрії, ендокринології та діабетології у шпиталі.

Вхід у ІІ педіатричне, ендокринологічне та діабетологічне відділення.

Це єдине стаціонарне відділення ендокринологічного та ревматологічного профілю, де лікують діти з Підкарпатського воєводства. Відділення обладнане на 21 стаціонарне та 6 ліжок денного стаціонару. У штаті відділення працюють 16 медсестер і 9 лікарів-ординаторів, які надають допомогу пацієнтам з цукровим діабетом, повним спектром ендокринологічних захворювань, зокрема з гіпопітуітаризмом, низькорослістю різного ґенезу, розладами надниркових залоз, порушеннями статевого дозрівання, ожирінням та з ревматологічними захворюваннями.

Відділення функціонує з 2017 року в новому приміщенні й обладнане сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою.

Загальний відділ відділення та палати.

Консультант відділення Dr n. med. Mariusz Ostański проводить ехокардіоскопію в динаміці хворому з ендокардитом в палаті відділення. 

Для прикладу, пацієнти з діабетичним кетоацидозом отримують кількаденну інфузійну інсулінотерапію за допомогою інфузіомата, що дає змогу моделювати подачу інсуліну залежно від рівня цукру крові в реальному режимі часу, а також зменшити рівень стресу для дитини від уколів та дати можливість легко пересуватися відділенням. 

Пацієнти під час інфузіної терапії через інфузіомат.

У відділенні постійно працює Школа діабету для пацієнтів і їхніх батьків з вперше виявленим цукровим діабетом та хворих з декомпенсацією ЦД.

Приміщення школи діабету.

Навчання проводять лікарі відділення, медичні сестри-інструктори та дієтолог згідно затвердженою програмою навчання.

Старша медсестра відділення навчає батьків розпізнавати ознаки гіпоглікемії та надавати першу допомогу дитині.

Окремо відбувається детальне навчання дітей та їхніх опікунів  користуватися  інсуліновими помпами.

 

Медсестра-інструктор школи діабету допомагає дитині чи батькам налаштувати інсулінову помпу.

Під час практичних занять з інсуліновими помпами.

Вікторія Фурдела з працівниками відділення: ординатор Katarzyna Jakubek Kipa,  керівник відділення Lucyna Lisowicz, стоять головна медсестра відділення Marta і викладач школи діабету Bozena.

Упродовж стажування Вікторія Фурдела успішно пройшла навчання встановлення та використання інсулінових помп у щоденній практиці.

Розбір меню помпи та налаштування її роботи на пацієнтах.

У відділенні розгорнутий окремий підвідділ зі штатом медсестер, які під патронатом лікарів ординаторів надають допомогу пацієнтам з терапією гормоном росту з усього Підкарпатського воєводства. Вони здійснюють обстеження і навчання пацієнтів та їх опікунів техніці проведення щоденних  ін’єкцій гормону і динамічне спостереження за ефективністю проведеної терапії.  

Також у відділенні проходять поглиблене обстеження (зокрема генетичне) пацієнти з ожирінням. Вони отримують лікування та детальні рекомендації щодо здорового харчування від дієтолога. 

Заняття з дієтологом.

У лікарні функціонує реабілітаційне відділення, лікування в якому проходять пацієнти з різними захворюваннями психоневрологічного, ортопедичного та ендокринологічного профілю. Окремий штат педагогів займається зі стаціонарними хворими за програмами дошкільної та шкільної освіти.

У поліклінічному відділенні шпиталю проводять амбулаторний прийом хворих одночасно в п’яти кабінетах ендокринологічного, діабетологічного та метаболічного профілю за попереднім електронним реєстром пацієнтів до вузьких спеціалістів.

На прийомі в діабетолога.

Під час стажування викладач Вікторія Фурдела детально ознайомилася з особливостями організації роботи цих кабінетів та брала участь у амбулаторних прийомах. 

На прийомі у дитячого ендокринолога.

У шпиталі активно використовують внутрішньо лікарняне віртуальне середовище, до якого має доступ кожен лікар через свій персональний пароль. Уся інформація про кожного пацієнта лікарні та поліклініки зберігається в електронній карті пацієнта, куди персонал лабораторії вносить усі показники аналізів, а лікарі набирають дані клінічного огляду, формулюють діагноз, призначають план обстежень та дають рекомендації. Тут також передбачена можливість формування епікризу стаціонарного хворого та формування електронного рецепту на ліки чи засоби індивідуального догляду, які надаються державним коштом (тест-смужки до глюкометрів, інсуліни, інсулінові помпи та розхідні матеріали до них, засоби добового моніторингу глікемії,  гормон росту). 

Сторінка віртуального середовища лікарні.

Упродовж стажування у Жешуві науковець, доцент ТНМУ В.Фурдела взяла участь у 29 конгресі Європейської групи з вивчення дитячого ожиріння за участю провідних європейських експертів та Joao Breda – експерта ВООЗ в Європейському регіоні з питань попередження та контролю за неінфекційною патологією, Він ознайомив усіх учасників з результатами масштабного епідеміологічного дослідження ожиріння у дітей за участі 53 європейських країн та представив програму подальших планів і дій з приводу щодо гальмування та протидії епідемії дитячого ожиріння і його наслідків у світі.

 Доповідає Dr Joao Breda.

Доцент Фурдела представила результати науково-дослідної роботи кафедри педіатрії №2 на тему «Gender might be one of the Cardio-Metabolic Risk Factor in Obese Children».

Протягом стажування Вікторія Фурдела успішно удосконалила професійні навички шляхом поглиблення та розширення знань та вмінь у діагностиці та лікуванні ендокринологічних пацієнтів, набувши досвіду виконання додаткових завдань та обов’язків у межах спеціальності, що дало можливість підвищити професійну кваліфікацію.  

Доцент Фурдела також мала змогу ознайомитися з особливостями проведення практичних занять для студентів 3-5 курсів Медичного колегіуму з педіатрії та дитячої ендокринології в клініці, працювала за планом навчальних занять та нарад викладачів кафедри. У рамках програми стажування доцент Вікторія Фурдела ознайомилася з специфікою проведення практичних занять для студентів 4-5 курсів

Це стажування сприятиме проведенню спільних з польськими колегами наукових досліджень, написанню та публікації наукових праць. Отримана наукова інформація буде використана під час проведення практичних занять та читання лекцій для студентів факультету іноземних студентів. Набутий досвід буде впроваджено у роботу Школи діабету, яка була створена за сприяння адміністрації ТНМУ на базі Тернопільської обласної дитячої лікарні.

Щира вдячність організаторам стажування з боку Жешувського університету, віце-ректору Медичного колегіуму та науковому керівнику клініки дитячої ендокринології професору Артуру Мазуру за запрошення і сприяння. Глибока подяка адміністрації Тернопільського національного медичного університету за надану можливість проходження стажування.