ТНМУ посідає лідерські позиції у рейтингу Webometrics

Національна дослідницька рада Іспанії опублікувала результати міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) за січень 2020 року.

Рейтинг Webometrics понад 15 років досліджує діяльність понад 25 тисяч закладів вищої освіти у світі, які мають свої веб-ресурси. Головна ідея рейтингу полягає в оцінюванні наукової, навчальної та соціальної місії університетів опосередковано через показники представленості університету у веб-просторі.

Результати можна переглянути тут: http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=6338

Тернопiльський національний медичний університет посів 27 місце серед 318 українських закладів вищої освіти (покращив свої показники на 6 позицій). Окрім того, наш виш піднявся на 444 сходинки вище у світовому рейтингу ЗВО.

При визначенні позиції університету в рейтингу розробники враховують такі показники:

Presence (присутність) – кількість сторінок у домені установи (враховуються всі піддомени та типи файлів) відповідно до даних Google (5%);

Visibility (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки університету, яка розраховується за допомогою сервісу аналізу зовнішніх посилань Ahrefs.com та системи аналізу посилань для пошукової оптимізації та маркетингу в Інтернеті Majestic (50%);

Transparency (or Openness) (прозорість або відкритість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations (цього разу внесено зміни – до уваги беруть топ-110 авторів, виключаючи першу десятку) (10%);

Excellence (or Scholar) (якість або науковість) – кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago за 2013-2017 рр. (35%).

За твердженням авторів, рейтинг Webometrics, за допомогою незалежних веб-індикаторів та науково обґрунтованій моделі опосередковано оцінює усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо. Це відрізняє цей рейтинг від інших Інтернет-рейтингів.