Меню Закрити

Студенти-іноземці ТНМУ в Тернопільській Українській гімназії імені І.Франка

14 лютого традиційно відзначається День Святого Валентина. Цьогорічне свято студенти першого курсу факультету іноземних студентів (135 і 136 групи) разом зі своїм куратором доцентом кафедри іноземних мов Марією Кічулою та завідувачем кафедри іноземних мов, професором Надією Федчишин по-особливому розпочали цей день. Студенти – представники Нігерії, Польщі, Індії та Туреччини – презентували особливості своєї культури, мови та традицій учням Тернопільської української гімназії імені І.Франка. Метою свята стало об`єднання народів, популяризація творчості, взаємообмін цінностями, традиціями у кожній культурі.

Знайомство розпочалося з вітального слова вчителів англійської мови Ірини Теремчук та Юлії Марчук, які задали особливого тону зустрічі, назвавши її «A Path to Wonderland». Першими про свою країну, звичайно ж, розповідали гімназисти. Учні підготували інформативні презентації, виставку вишиванок, прозвучали чудові українські пісні та продемонстровано елементи народного танцю.

Студенти ТНМУ з Нігерії розповіли про різноманітність культур і мов цієї країни. Представники таких етнічних груп, як Ероба, Іббо та Хауса показали спільні та відмінні риси у мові спілкування, вияву емоцій, їжі, танцях та піснях. Заключним акордом презентації було виконання гімну Нігерії під акомпанемент саксофону.

Студенти-поляки зацікавили учнів діалектами, що мають спільність з українською мовою, продемонстрували найсмачніші страви польської кухні та елементи танцю «Краков’як». Школярі брали активну участь у вивченні  певних висловів та речень польською мовою.

Студенти з Індії запропонували усім запрошеним зануритися в атмосферу однієї з найдивовижніших і найцікавіших країн світу, кожен куточок якої сповнений незабутніх вражень і яскравих фарб індійських традицій та вірувань. Присутні ближче ознайомилися з цікавими фактами про Індію: історію, обряди, традиції, одяг, стиль життя, традиційну їжу та ін. На завершення студенти виконали чудову індійську національну пісню.

Родзинкою зустрічі були волонтери з Туреччини, представники організації AIESEC, які під час презентації своєї держави і культури залучили до вивчення турецьких танців як учнів гімназії, так і студентів-медиків. Кульмінацією свята було виконання турецьких пісень та гімну.

На завершення завідувач кафедри іноземних мов, професор Надія Федчишин щиро подякувала вчителям англійської мови Ірині Василівні та Юлі Мирославівні за запрошення, а учням і студентам за чудову підготовку, творчу і позитивну атмосферу.

Висновком заходу стало наступне: ми живемо у великому та мінливому світі. Духовно збагачуючись культурою інших народів, ми долучаємось до європейської та світової культури, визнаємо цінність сучасних тенденцій у розвитку європейської та вітчизняної освіти. Ми, українці, у свою чергу, готові більш глибоко вивчати інші культури та долучатися до високих духовно-моральних надбань українського та інших народів.

Інформацію подали проф. Федчишин Н.О., доц. Кічула М.Я, доц. Єлагіна Н.І.