Меню Закрити

Участь викладачів ТНМУ у Міжнародній науково-практичній конференції «PLANTA+. Досягнення та перспективи»

20-21 лютого 2020 року завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТНМУ, професор Марчишин С.М., а також викладачі цієї кафедри доц. Шанайда М.І. і канд. фарм. наук, асист. Савич А.О. взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Planta+. Досягнення та перспективи», яка відбулася на базі Національного медичного університету імені О.Богомольця у Києві. Конференція була присвячена 95-річчю від дня народження видатної вченої у галузі фітохімії та створення фітопрепаратів – професора Ніни Максютіної. Організаторами конференції проведено значну підготовчу роботу, оскільки, крім збірника матеріалів конференції, видано книгу спогадів «Життя у служінні науці», буклет про історію кафедри фармакогнозії та ботаніки НМУ тощо. На конференції було багато соратників та учнів професора Н.П.Максютіної, тому майже у кожному виступі згадувалося ім’я цієї видатної вченої в галузі фармації.

В організації наукового форуму взяли участь Національний медичний університет імені О.Богомольця, Національний фармацевтичний університет, ПВНЗ «Київський медичний університет» та Асоціація виробників фітосировини України. Учасниками конференції були науковці з різних регіонів України та з-за кордону. Найбільша іноземна делегація прибула з Литви (більше 10 учасників), були також представники з Польщі, Туреччини, США та Росії. Українські науковці представили науково-дослідні установи, фармацевтичні підприємства та університети Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Вінниці, Лубнів, Тернополя тощо. Всього за два дні роботи конференції було виголошено 15 пленарних та більше 30 секційних доповідей.

У доповідях на пленарних та секційних засіданнях були представлені передові досягнення у галузі фітохімічних та фармакологічних досліджень лікарських рослин та фітопрепаратів, обговорювались актуальні проблеми пошуку нових лікарських фітозасобів, технології їх виготовлення; відбувся також обмін досвідом щодо виробництва фітозасобів в Україні та за її межами. Від учасників конференції були отримані запрошення на наступні конференції фармацевтичного спрямування та цікаві пропозиції подальшої співпраці.

На початку пленарного засідання спогадами про професора Максютіну Н.П. поділилася завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТНМУ, проф. Марчишин С.М. З усними доповідями у секціях виступили доц. Шанайда М.І. (Determination of phenolic compounds in some Lamiaceae species by chromatographic methods – Shanaida M.I., Golembiovska O.I., Jasicka-Misiak I., Wieczorek P.P.) та асист. Савич А.О. (Скринінгове дослідження антигіперглікемічної активності рослинних антидіабетичних зборів, що застосовуються у народній медицині – Савич А.О., Марчишин С.М.). Учасниками  конференції від ТНМУ були представлені також дві стендові доповіді: «Порівняльний аналіз якісного складу та кількісного вмісту біологічно активних сполук у деяких сортах хризантеми садової багаторічної (Сhrysanthemum×hortorum bailey)» – Полонець О.В., Марчишин С.М., Гарник М.С. та «Елементний склад листків катрану серцелистого та катрану коктебельського» – Марчишин С.М., Скринчук О.Я., Демидяк О.Л., Юрчик В.О.

Учасники конференції мали нагоду взяти участь у цікавій екскурсії в Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Висловлюємо щиру вдячність адміністрації ТНМУ та організаторам конференції за можливість взяти участь у міжнародному науковому форумі такого рівня.

У колі учасників конференції: зліва-направо – проф. Костинська Н. Є., проф. Марчишин С.М., проф. Ніженковська І. В., проф. Зайченко Г.В., проф. Кисличенко В.С.

Секційне засідання під головуванням проф. Марчишин С.М.

 

Проф. Марчишин С.М. та асист. Савич А.О. у перерві між засіданнями конференції.

Доц. Шанайда М.І. виголошує усну доповідь на секційному засіданні конференції.

Канд. фарм. наук, асист. Савич А.О. виступає з доповіддю у секції.

Викладачі Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова  (здобувачі кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТНМУ) доц. Гарник М.С. і асист. Полонець О.В. під час постер-сесії.