У ТНМУ відбулося засідання спеціалізованої вченої ради

5-6 березня 2020 року у залі засідань спеціалізованих вчених рад ТНМУ відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01.

На порядку денному було:

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук Демковича Андрія Євгеновича «Патогенез бактеріально-імунного пародонтиту: імунно-цитокінові, оксидаційні, некротично-апоптичні й структурно-метаболічні порушення та їх корекція» за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія. Науковий консультант: Бондаренко Юрій Іванович, доктор медичних наук, професор кафедри патологічної фізіології Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Офіційні опоненти: Костенко Віталій Олександрович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної фізіології Української медичної стоматологічної академії; Заморський Ігор Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології Буковинського державного медичного університету; Огоновський Роман Зіновійович, доктор медичних наук, декан стоматологічного факультету, професор кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Кащак Тетяни Василівни «Патогенетичні особливості функціональних порушень печінки в пізній період скелетної травми, ускладненої опіком» за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія. Науковий керівник: Гудима Арсен Арсенович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Офіційні опоненти: Рикало Надія Анатоліївна, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної фізіології Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова; Заморський Ігор Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології Буковинського державного медичного університету.

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук Колотила Олександра Богдановича «Попередження та лікування реперфузійно-реоксигенаційного синдрому при реконструкції аорто/клубово-стегно-підколінного сегмента в умовах хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок» за спеціальністю 14.01.03 – хірургія. Науковий консультант: Іфтодій Андрій Григорович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії №2 Буковинського державного медичного університету. Офіційні опоненти: Русин Василь Іванович, доктор медичних наук, професор кафедри хірургічних хвороб Ужгородського національного університету; Нікульніков Павло Іванович, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, керівник відділу хірургії магістральних судин Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.Шалімова; Гудз Іван Михайлович, доктор медичних наук, професор,  завідувач кафедри загальної хірургії Івано-Франківського національного медичного університету.

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Чорненької Ганни Миколаївни «Особливості ремоделювання ендометрію у залежності від гормонального статусу щитоподібної залози (клініко-експериментальне дослідження)» за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія. Науковий керівник: Кузик Юлія Іванівна, доктор медичних наук, професор кафедри патологічної анатомії та судової медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Офіційні опоненти: Слободян Олександр Миколайович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри анатомії, клінічної анатомії та оперативної хірургії Буковинського державного медичного університету; Шаторна Віра Федорівна, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри медичної біології, фармакогнозії та ботаніки Дніпропетровської медичної академії.

На підставі результатів таємного голосування та прийнятого висновку спеціалізованою вченою радою Д 58.601.01 прийнято позитивне рішення щодо присудження наукового ступеня доктора медичних наук Демковичу Андрію Євгеновичу за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія і Колотилу Олександру Богдановичу за спеціальністю 14.01.03 – хірургія, наукового ступеня кандидата медичних наук Кащак Тетяні Василівні за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія і Чорненькій Ганні Миколаївні за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія.