Меню Закрити

У ТНМУ проводять он-лайн курс «Особливості функціонування системи ЕМД в умовах спалаху COVID -19»

17 березня 2020 року був успішно проведений он-лайн курс «Особливості функціонування системи ЕМД в умовах спалаху COVID -19». Його організаторами стали ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського, ВГО «Всеукраїнська рада реанімації».

Спікерами курсу були Віталій Крилюк – завідувач відділення підготовки інструкторів з екстреної медичної допомоги ДЗ «УНПЦ ЕМД і МК МОЗ України» та Галина Цимбалюк – керівник, асистент кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ. Технічну підтримку забезпечував Роман Гук (фахівець центру симуляційного навчання TESIMED, студент VI курсу ТНМУ.

Значний інтерес до курсу з боку медиків спонукав організаторів до проведення повторного курсу, який відбудеться 31 березня 2020 року. Уже зареєструвалося понад 700 учасникеів. Посилання для реєстрації:

https://docs.google.com/forms/d/1HyJplQiMFI4TXVPyN0kdbvcoFqe2BUdFfDM8PXM7fvQ/viewform?ts=5e806d67&fbclid=IwAR2MbfTA5TXiifmiVRPXS52CUcQf8_1dVgyp_3pvlNtCf4aWvJPjW_Xr-ZM&edit_requested=true

Під час першого курсу було розглянуто:

  1. Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), та різні рівні комплектації.
  2. Методи безпечного одягання та знімання ЗІЗ.
  3. Особливості диспетчеризації пацієнтів з COVID -19.
  4. Особливості обстеження та надання ЕМД пацієнтам на догоспітальному етапі.
  5. Категоризація працівників ЕМД, відносно ризику можливого зараження.
  6. Заходи, спрямовані на зменшення ризику зараження працівників системи ЕМД.
  7. Особливості проведення СЛР у пацієнтів з COVID -19.
  8. Особливості відновлення та підтримання прохідності дихальних шляхів.
  9. Заповнення документації.
  10. Використання ЗІЗ в умовах обмежених ресурсів.

Найближчим часом буде завершено роботу над методичними рекомендаціями та нагладними матеріалами щодо використання засобів індивідуального захисту.

Участь в курсі взяли понад 80 слухачів. На завершення навчання їм було запропоновано тестовий он-лайн іспит. За умови успішного складання екзамену учасники отримають сертифікат, що буде зарахований в системі безперервної післядипломної освіти лікарів.